MURZYNOWO KOŚCIELNE. Dobiega końca ocieplanie budynku nowej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Murzynowie Kościelnym
Strażnica ma być oddana w ręce strażaków już w przyszłym roku. W ubiegłym roku na budowę strażnicy wydano 125 tys. zł, w tym zamontowane zostały okna, drzwi i bramy.
Większość tych środków pochodziła z budżetu gminy, ale część wydatków została pokryta z funduszy sołeckich - 10 tys. zł z Murzynowa Kościelnego i 1,5 tys. zł ze Zberek. W 2018 roku na budowę strażnicy wydano nieco ponad 100 tys. zł.
W tym roku wykonana została kompletna posadzka o powierzchni nieco ponad 100 m kw. wraz z posadowieniem dwóch odcinków odwodnienia linowego. Zadanie zlecono firmie Krzysztof Olejniczak Usługi Ogólnobudowlane, a prace kosztować będą 17.527,50 zł.
Obecnie końca dobiega ocieplenie budynku.
Przypomnijmy, że póki co strażacy użytkują ciasny garaż na terenie kółka rolniczego. Budowana strażnica to dwustanowiskowy garaż z zapleczem socjalnym oraz użytkowym poddaszem. Strażnica jest wzorowana na remizie, którą gmina Środa wybudowała dla OSP Mączniki. Strażnica będzie miała wymiary 12,6 na 12,6 m, czyli powierzchnię niemal 140 m kw. Nowa strażnica powstaje na terenie, które przekazanym gminie bezpłatnie przez kółko rolnicze. Strażacy z OSP Murzynowo Kościelne mają do dyspozycji stara 244 z motopompą, który ma już 33 lata.
krzem