Znana jest już wstępna koncepcja odkrytych basenów przy ul. Sportowej. Teraz ma powstać projekt, który będzie podstawą do starania się o dofinansowanie inwestycji. Nie wiadomo jednak, czy gminę będzie stać na tak kosztowną realizację
Na razie nie wiadomo, ile mogą kosztować otwarte baseny. Dowiemy się tego po przygotowaniu projektu i kosztorysu. Zgodnie z założeniem autorów koncepcji, teren inwestycji został podzielony na różne strefy. Strefa basenowa posiadałaby basen treningowy z 4 torami pływackimi o długości 25 m oraz basen rekreacyjny z licznymi atrakcjami, jak m.in.: ławeczka wodna, grzybki wodne, siatka do wspinaczki - piramida, wylewnice, gejzery powietrzne, zjeżdżalnia rodzinna o szerokości 3 m, zjeżdżalnie rurowe zamknięte. Cała strefa oddzielona byłaby zielenią z brodzikami do stóp.
Strefa relaksu znajdować by się miała w otoczeniu basenu i części gastronomicznych. Zaprojektowano ją w postaci trawiastych tarasów z leżakami do opalania. Strefa malucha, z wodnym placem zabaw, przeznaczona zostałaby dla najmłodszych użytkowników. Teren zostałby ogrodzony i wyłożony nawierzchnią bezpieczną. Plac zabaw wyróżniać się ma atrakcjami takimi jak armatki wodne, wiaderka, sikawki elastyczne, tryskacze wody oraz wodospady nad zjeżdżalniami. Strefa brodzików przeznaczona byłaby dla starszych dzieci. W niecce brodzikowej o zróżnicowanej głębokości przewidziano atrakcje odpowiednie dla dzieci o większej sprawności i obyciu z wodą. Obie strefy otoczone byłyby trawiastą plażą, a jednocześnie oddalone zostałyby od strefy basenowej i relaksu. Na plaży zaprojektowano żagle zacieniające przeznaczone dla rodzin z dziećmi.
W koncepcji przewidziano również strefę gastronomiczną. Zaprojektowano drewniany taras, oddzielony od części piaszczystej brodzikiem z fontannami. W strefie znajdować się mają stoliki i stoiska z małą gastronomią. Dla obsługi użytkowników oraz dla pracowników zaprojektowano budynek zaplecza szatni basenowych wraz z lokalami gastronomicznymi, przylegające do istniejącej sali gimnastycznej. Parkingi na około 60 samochodów znajdowałyby się od strony torów kolejowych.
(k)