W sobotę Szkolna Galeria Fotografii „FotoOko" w Pigłowicach zaprasza na wernisaż kolejnej wystawy. Tym razem będą to zdjęcia Grupy Fotograficznej" Aparaciarze", czyli uczniów szkoły w Pigłowicach. Zdjęcia pochodzą z plenerów fotograficznych na terenie obszaru Natura 2000 Rogalińska Dolina Warty
W skład Grupy Fotograficznej „Aparaciarze" wchodzą uczniowie klas od I do V szkoły podstawowej. Uczestniczyli oni w pięciu plenerach fotograficznych na terenie Rogalińskiej Doliny Warty. Efekt tych plenerów oceni jury w składzie: Janusz Nowacki, Władysław Nielipiński, Elizeusz Cieślik i Dorota Kycia. Nagrody zostaną wręczone podczas pleneru.
Tym razem wyjątkowo w Pigłowicach wernisaż odbędzie się w sobotę, a nie - jak zawsze - w piątek. Wernisaż zaplanowano na sobotę 10 maja o godz. 13:00.
Szkolna Galeria Fotografii „FotoOko" w Pigłowicach prowadzona jest przez Grupę Fotograficzną „Sześciokąt". Sobotnia wystawa będzie już osiemnastą wystawą w Szkolnej Galerii Fotografii „FotoOko" w Pigłowicach, a piątą w tym roku szkolnym. We wrześniu w szkole w Pigłowicach zawisły zdjęcia pod hasłem „Rock'n'foto". Ich autorem jest Andrzej Staszok, fotograf z Ostrowa Wielkopolskiego. W listopadzie do Pigłowic przyjechały zdjęcia z Rzepina. Ich autorką była Dorota Łajło, a wystawa miała tytuł „Ulice miasta i my". Z kolei w styczniu w Pigłowicach odbył się wernisaż wystawy zdjęć „Moje rzeki" Andrzeja Frasia. W marcu swoje zdjęcia pokazała Małgorzata Pecold.
krzem