W sobotę Piotr Mieloch, lider ruchu Naszepsr.pl, ogłosił start w wyborach na burmistrza Środy. Naszepsr.pl wystawia listy do miasta i powiatu, a także będzie wspierać swoich kandydatów w wyborach w innych gminach
- „Zmiana jest możliwa" - to nasze hasło, z którym przystępujemy do wyborów samorządowych. Mam głęboką nadzieję, że z taką silną drużyną jak nasza, doprowadzimy ten wyborczy proces do zwycięstwa - mówił w sobotę Piotr Mieloch podczas konferencji przed Wielkopolską Wyższą Szkołą Społeczno - Ekonomiczną w Środzie. - Środa się zmienia, w wielu aspektach z tymi zmianami się zgadzam. Ale są też rzeczy, z którymi nie mogę się zgodzić. Chodzi o planowanie i uporządkowanie pewnych spraw, które w gminie i powiecie muszą nastąpić już teraz. Następuje duży przypływ ludności z zewnątrz, także obcokrajowców. Musimy tak zaplanować miasto, aby żyło się w nim dobrze.
Piotr Mieloch podkreślał także, że Naszepsr.pl ma dobry program wyborczy. Wśród najważniejszych punktów są: uporządkowanie systemu oświaty, wprowadzenie programu senioralnego, uporządkowanie systemu planowania przestrzennego, kóry nie jest dobrze realizowany. - Wierzę, że uda nam się wygrać wybory i zmienimy sposób sprawowania władzy w Środzie - podkreślał.
- Z Piotrem poznaliśmy się 8 lat temu. Od tego czasu wiele razy rozmawialiśmy i okazało się, że na wiele spraw mamy wspólny pogląd, podobnie myślimy o samorządzie. W wyniku naszych rozmów pojawiło się wiele inicjatyw, m.in. wprowadzenie w gminie harmonogramu budowy dróg, tablice na śródmiejskich ulicach pokazujące historię miasta. Wiele osób namawiało nas, abyśmy dalej działali i w ten sposób rok temu powołaliśmy do życia ruch miejski Naszepsr.pl, nawiązujący do samochodowej tablicy rejestracyjnej, którą posługują się nie tylko mieszkańcy miasta, ale całego powiatu - mówił podczas spotkania Paweł Wullert, radny miejski, jeden z założycieli Naszepsr.pl.
Liderami list Naszepsr.pl do powiatu będą: Bogusław Biernat (okręg Środa), Agnieszka Król (Nowe Miasto) i Zdzisław Andrzejewski (Krzykosy, Zaniemyśl, Dominowo), zaś do Rady Miejskiej w Środzie: Piotr Mieloch. Paweł Wullert, Jacek Januszkiewicz i Bernadeta Przybyłowicz.
Piotr Mieloch jest trzecim kandydatem w wyborach na burmistrza. Wcześniej start w wyborach zadeklarowali Wojciech Ziętkowski i Mateusz Czaplicki.
(kóz)