W ostatnim czasie policjanci ze Środy zatrzymali prawa jazdy pięciu kierowcom. We wszystkich przypadkach było to spowodowane ich bardzo szybką jazdą w terenie zabudowanym
22 stycznia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. Powodem kontroli 30-latka było popełnione wykroczenie. Mieszkaniec Strzałkowa w terenie zabudowanym miejscowości Tadeuszewo jechał z prędkością 119 km/h. Policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ukarali mężczyznę pięciuset złotowym mandatem, 10 punktami karnymi oraz zatrzymali mu prawo jazdy.
Tego samego dnia w południe, prawo jazdy stracił również mieszkaniec powiatu poznańskiego. 51-latek przejeżdżając przez tę samą miejscowość volkswagenem crafterem, prowadził pojazd z prędkością 105 km/h. Kierowca otrzymał ponadto karę w postaci grzywny oraz punktów karnych.
Kilka dni później, 27 stycznia, na trasie katowickiej policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Klęce również jechał zdecydowanie za szybko. Mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego około godziny 17:00 prowadził seata leona w terenie zabudowanym z
prędkością 103 km/h. 23-latek prócz wysokiego mandatu, podobnie jak poprzedni kierowcy stracił prawo jazdy.
Godzinę wcześniej w tym samym miejscu policjanci zatrzymali prawo jazdy 41-letniemu kierowcy mercedesa benz. Poznaniak miał na liczniku 103 km/h. Za to, że przekroczył prędkość o 53 km w terenie zabudowanym otrzymał także mandat i punkty karne.
Luty rozpoczął się również niekorzystnie dla kolejnego kierowcy lubiącego szybką jazdę. 6 lutego 27-latek przejeżdżając przez Chociczę, w terenie zabudowanym jechał z prędkością 138 km/h. Policjanci zarejestrowali to wykroczenie na videorejestratorze. Mieszkaniec gminy Nowe Miasto nad Wartą za przekroczenie prędkości o 88 km/h stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat karny i 10 punktów karnych.
Policjanci przypominają, że teren zabudowany to szczególny obszar. Charakteryzuje go większy ruch pieszych i rowerzystów. Dlatego ograniczenia prędkości powinny być tam szczególnie respektowane przez kierowców. W zderzeniu z pojazdem przy prędkości ponad 100 km/h niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma szans na przeżycie. Dlatego też w sytuacji ujawnienia takiego wykroczenia policjanci zawsze zastosują zatrzymanie prawa jazdy, karę grzywny i punktów karnych.
(r)