Z inicjatywy nowego sołtysa Zielniczek, a zarazem radnego miejskiego Macieja Norkiewicza z ostatnich tygodniach uporządkowano działkę sołecką przy świetlicy. Z przyszłym roku będzie ona miejsce, gdzie będzie można bezpiecznie i aktywnie spędzać wolny czas
Maciej Norkiewicz nie ukrywa, że mieszkańcom wsi udało się wykonać ogromną pracę. - To były cztery miesiące intensywnych działań, w których brali udział mieszkańcy. Ale bez pomocy wielu instytucji, ale także osób prywatnych, nie byłoby takiego efektu - podkreśla sołtys.
Działka o powierzchni około 2 tys. m kw. została w całości uporządkowana. Nawieziono na nią około 300 ton ziemi. Całość wyrównano i posiano trawę. W niedalekiej przyszłości przed placem i świetlicą ma jeszcze powstać parking samochodowy. Na placu jest już boisko do koszykówki, będzie boisko do piłki nożnej, urządzenia fitness i plac zabaw. Całość została ogrodzona. W przyszłym roku zostanie także doposażona świetlica wiejska w ramach Średzkiego Budżetu Obywatelskiego.
Poza mieszkańcami w pracach pomagali - powiatowa spółka PCI, ZGK, Kompleksbud, Meblokompleks i prywatni sponsorzy. Teraz trzeba czekać do wiosny, aby pojawiła się trawa i będzie można zagospodarowywać działkę.
- W poprzednich latach festyny sołeckie robiliśmy na wyjazdach, na przykład w Hermanowie. Teraz będziemy mogli działać na naszym terenie - nie kryje satysfakcji Maciej Norkiewicz. na prace przeznaczono m.in. 9 tys. zł z 12-tysięcznego funduszu sołeckiego wsi.
(k)