Przy ul. Krótkiej 1 Platforma Obywatelska otworzyła swoje średzkie biuro. Dyżury będą w nim pełnić senator Paweł Arndt, poseł Tomasz Nowak oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Marek Gola. - Biuro będzie służyło do spotkań członków naszego coraz większego koła. Dziś liczy ono już 20 osób - mówił podczas otwarcia biura w poniedziałek Marek Gola
Biuro będzie otwarte we wtorki w godz. 17:00 - 19:00. W pierwszy wtorek miesiąca będzie w nim pełnić dyżur Marek Gola. Poseł Tomasz Nowak zapowiedział, że w Środzie na dyżurze będzie pojawiać się przynajmniej raz w miesiącu, zapewne w poniedziałki, ale termin będzie za każdym razem ogłaszany. Podobnie będzie w przypadku senatora Pawła Arndta.
Otwarcie biura PO w Środzie było także okazją do wygłoszenia oświadczeń przez polityków Platformy. O perspektywie weta Polski dla budżetu unijnego mówił poseł Tomasz Nowak (czytajcie w dziale Gość).
Senator Arndt mówił o złym stanie finansów publicznych w państwie. - Po części to oczywiście sprawa pandemii, ale także niefrasobliwości rządu przez ostatnie lata i zaniechania stosowania wszystkich reguł do tej pory obowiązujących w budżecie. W dobrych czasach trzeba było poczynić oszczędności na ciężkie czasy. A tego nie zrobiono i teraz brakuje pieniędzy. W tym roku deficyt budżetowy sięgnie 100 mld zł. Potrzebne są nam pieniądze unijne. Jeśli premier zawetuje budżet unijny, będzie to dla Polski tragedia - mówił senator.
Marek Gola przypomniał, że w latach 2004 - 2020 Polska otrzymała z Unii Europejskiej 180 mld euro. Przypomniał, że samorządowcy apelują do rządu, aby nie wetował budżetu unijnego.
(kóz)