ZANIEMYŚL. W sobotę 17 lutego odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaniemyślu. Było to podsumowanie działalności jednostki w roku ubiegłym oraz prognoza działań na następny rok
Na zebranie do zaniemyskich strażaków przybyli m.in. komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Środzie bryg. Jarosław Kuderczak, wójt Krzysztof Urbas, prezes gminnego oddziału ZOSP RP Marek Głowiński oraz pracownik Urzędu Gminy Zaniemyśl ds. obrony cywilnej i spraw przeciwpożarowych Adama Sikorskiego.
Prezesem OSP jest Daniel Pachura, a naczelnikiem Michał Kirschke. Podczas zebrania przedstawione zostały sprawozdania: finansowe, z działalności oraz komisji rewizyjnej.
Przypomnijmy, że OSP Zaniemyśl to jedna z najaktywniejszych jednostek OSP w powiecie średzkim. W ubiegłym roku interweniowała aż 149 razy, w tym aż 98 akcji przeprowadziła samodzielnie. W tym roku przez pierwsze dwa miesiące ma już na koncie 9 interwencji.
W ubiegłym roku budynek strażnicy w Zaniemyślu (największej w powiecie) przeszedł gruntowny remont. Trwający pół roku remont strażnicy polegał głównie na wymianie posadzki w garażu na powierzchni 190 m kw. Wymieniona została również instalacja elektryczna i obmurowano ściany. Do tego wykonano instalację centralnego ogrzewania i hydrant wewnętrzny. Prace kosztowały 79.950 zł. Inwestorem była gmina Zaniemyśl. Dodatkowo w strażnicy zamontowano agregat prądotwórczy zasilający budynek, wyremontowane zostały salka zarządu, salka dyspozytora i szkoleniowa, toaleta i suszarnia na ubrania, zainstalowane nowe grzejniki, zakupione pralka i telewizor, nagłośnienie, a w kanale w garażu położono płytki. Te prace sfinansował prezes OSP Daniel Pachura. W salce zarządu zainstalowana została kuchnia, a w salce dyspozytora nowe meble, co sfinansowała firma Meble Tłok.
W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia, podczas otwarcia strażnicy po remoncie, zaniemyscy strażacy otrzymali m.in. nowy sprzęt hydrauliczny firmy Holmartro - pompa, nożyce oraz rozpieracze kolumnowy i ramieniowy. Łączny koszt tego zestawu - wraz z łańcuchami i adaptorami oraz zestawem podpór schodkowych z klinami - to prawie 86,5 tys. zł. Dodatkowo strażacy otrzymali też zakupiony przez D. Pachurę defibrylator półautomatyczny AED wartości 4.644 zł.
Zarządowi zostało udzielone absolutorium.
krzem