NOWE MIASTO. Nie żyje prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Bogdan Budzyn
Zmarł nagle w piątek, w wieku 69 lat. Prezesem OSP w Nowym Mieście nad Wartą był od 2016 roku, a wcześniej przez 35 lat był sekretarzem jednostki. Do OSP należał od 1961 roku, a więc w przyszłym roku świętowałby pół wieku przynależności do OSP. Pełnił wiele funkcji - był m.in. członkiem zarządu gminnego OSP RP.
Za jego prezesury rozbudowano nowomiejską strażnicę OSP, która obecnie jest największą remizą strażacką w powiecie średzkim. Gdy był prezesem, strażacy z OSP Nowe Miasto otrzymali również nowy samochód gaśniczy. Był aktywnym działaczem społecznym. Jako strażak uhonorowany został złotym medalem Za zasługi dla pożarnictwa oraz Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.
B. Budzyn był lubiany i szanowany w środowisku strażackim w całym powiecie i nie tylko w powiecie średzkim. To wielka strata dla strażaków, nie tylko z Nowego Miasta.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w poniedziałek, a rozpoczęła je żałobna msza św. w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Nowym Mieście. Po mszy pogrzeb, w asyście pocztów i delegacji strażackich, odbył się na cmentarzu parafialnym w Nowym Mieście. W momencie opuszczania trumny do grobu odezwały się syreny stojących przy cmentarzu wozów strażackich z Nowego Miasta, Klęki i Szypłowa. Obecne były delegacje Państwowej Straży Pożarnej, policji i harcerzy oraz tłum mieszkańców Nowego Miasta.
krzem