Dziś kolejny raz apelujemy o pomoc rodzinie poszkodowanej w pożarze. Tym razem spłonął dom w Kijewie. Nie ma gdzie mieszkać duża rodzina
O samym pożarze pisaliśmy przed tygodniem. Praktycznie z godziny na godzinę pojawił się apel o pomoc. W sprawę zaangażował się średzki Ośrodek Pomocy Społecznej i działające przy nim Stowarzyszenie Eripio. W tej chwili są potrzebne pieniądze na odbudowę zniszczonego domu. Konieczna jest wymiana dachu i stropów, a potem remont poszczególnych pomieszczeń. Przydadzą się także materiały budowlane. Na wszystkie inne rzeczy przyjdzie czas. Na razie i tak nie ma ich gdzie składować.
Namawiamy oczywiście, aby pomagać. Niestety, dom nie był ubezpieczony, choć rodzina zrobiła wiele w ostatnich latach, aby dom wyglądał naprawdę dobrze. Wyremontowany został dach, instalacja elektryczna, elewacja... Zabrakło ubezpieczenia. A dlatego, że to niestety już drugi pożar w ostatnim czasie w gminie Środa i po raz drugi mamy do czynienia z sytuacją braku ubezpieczenia, namawiamy mieszkańców, aby dmuchali na zimne i bardzo poważnie zastanowili się, czy jednak nie warto wydać może nawet kilkaset złotych, ale mieć pewność, że w razie wypadku nie zostaniemy z niczym.
W dzisiejszym wydaniu "Gazety Średzkiej" wracamy oczywiście do tematu strajku nauczycieli. We wtorek pojawiły się ogłoszenia pierwszych szkół z terenu powiatu średzkiego informujące o odwieszeniu zajęć szkolnych i powrocie do lekcji. Największym problemem była kwestia przeprowadzenia matur w szkołach, gdzie nie odbyły się rady klasyfikacyjne. Ale problemy były także w szkołach podstawowych. W chwili zamykania tego wydania "Średzkiej" nie mieliśmy pełnej wiedzy, jak będzie wyglądała nauka w tym tygodniu w szkołach na terenie powiatu średzkiego.
Tymczasem przed nami długi weekend majowy. W przyszłym tygodniu "Gazeta Średzka" nie ukaże się, gdyż praktycznie nie mielibyśmy szans, aby skutecznie dać naszym czytelnikom możliwość nabycia numeru. Życząc więc udanej majówki, zachęcamy do sięgnięcia po wydanie papierowe dopiero 9 maja. Szykujemy kilka bardzo ciekawych i kontrowersyjnych tematów. Zadamy pytanie, czy w sprawie pewnych zaniedbań samorząd nie powinien wystąpić do prokuratury z odpowiednim zawiadomieniem. My na ten temat mamy już swoje zdanie.
Zbigniew Król
zbigniew.krol@gazetasredzka.pl