Na "średzkim" odcinku drogi krajowej numer 11 trwają nieustanne remonty. Droga się również zmienia. Obecnie trwa budowa dwóch lewoskrętów - we Włostowie i na Marianowo Brodowskie
Jak pisaliśmy pod koniec ubiegłego roku, remont nawierzchni prowadzony jest na odcinkach Środa - Miąskowo, wraz z remontem skrzyżowania drogi krajowej z drogą gminną do Marianowa, oraz Murzynówko - Krzykosy o łącznej długości ponad 11 km. Prace miały potrwać do połowy maja, ale ze względu na rozszerzenia zakresu prac - zapewne się przedłużą. Wykonawca - Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Kalisz - w ramach zawartej umowy wykonuje nową nawierzchnię drogi, oznakowanie poziome oraz pionowe, uzupełni pobocza i zjazdy destruktem asfaltowym. Koszt prac to nieco ponad 15,3 mln zł.
W ramach prac zaplanowano również przebudowę dwóch skrzyżowań. Lewoskręty powstają w dwóch miejscach - we Włostowie oraz w lesie przy zjeździe do Marianowa Brodowskiego. Jak dowiedziała się "Średzka", w planach drogowców z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest również budowa lewoskrętu przy zjeździe na Bogusławki. Wszystko zależy jednak od tego, czy znajdą się dodatkowe środki na wykonanie tego ułatwienia dla kierowców.
krzem