Trzech mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Powodem były narkotyki znalezione przy nich, jak również przyrządy do palenia i uprawy zabronionych roślin oraz narzędzia do porcjowania i przygotowywania narkotyków do dalszej sprzedaży. Zatrzymani odpowiedzą przed sądem - informuje średzka policja
Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową ze Środy w połowie stycznia zakończyli pracę nad sprawą związaną z rozprowadzaniem środków odurzających. W związku z tym procederem, kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 41, 30 i 21 lat. Są oni mieszkańcami kolejno gmin: Kórnik, Zaniemyśl i Środa.
U wszystkich podczas zatrzymania policjanci znaleźli substancje odurzające, jednak szczególną rolę pełnił tu 30-latek. Podczas przeszukania śledczy zabezpieczyli w pomieszczeniach pozostających w jego dyspozycji, znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Poza tym funkcjonariusze znaleźli tam przyrządy do palenia i uprawy zabronionych roślin oraz narzędzia do porcjowania i przygotowywania narkotyków do dalszej sprzedaży.
Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 41- i 21-latkowi grozi do 3 lat więzienia. Dla trzeciego z mężczyzn odpowiedzialnego za handel i uprawę Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
(r)