ŚNIECISKA. Dobiega końca budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Śnieciskach
Przypomnijmy, że inwestycja wykonywana jest w ramach zadania "Rewitalizacja obszarów zdegradowanych społecznie w miejscowości Śnieciska" i polega na budowie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Śnieciskach, a także na utwardzeniu wjazdu i miejsc postojowych, montażu wyposażenia boiska, odwodnieniu, humusowaniu i obsianiu trawą oraz opłotowaniu boiska. Prace muszą zostać zakończone do 13 sierpnia.
Na przetarg wpłynęło aż dziesięć ofert. Rozpiętość cenowa była ogromna. Wybrana została oferta najtańsza, którą przedstawiła firma Matejko Development z miejscowości Czupryn koło Poznania. Zaproponowała ona za wybudowanie boiska cenę 590.630,87 zł. Dla porównania: najdroższa oferta opiewała aż na 958.763,25 zł. Warto dodać, że tylko jedną ofertę złożyła firma z powiatu średzkiego. Nie była dużo droższa od zwycięskiej, gdyż wynosiła 634.238,12 zł.
Jak powiedział "Średzkiej" wójt Krzysztof Urbas, do wykonania pozostały drobne prace porządkowe. Do zainstalowania został ławki. Będzie ich dziesięć, a umieszczone zostaną za siatką. Do posadzenia jest dziesięć iglaków. Wykonawcy pozostało też dokończenie utwardzenia miejsc parkingowych, zniwelowanie terenu i posianie trawy.
krzem