25 stycznia, o godz. 7:16, w Miąskowie doszło do zderzenia, w efekcie którego jedna osoba trafiła do szpitala
Jak informuje średzka policja, 63-letnia kierująca pojazdem ford fiesta mieszkanka powiatu wrzesińskiego, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo z drogi K15 w kierunku drogi K11 nie ustąpiła pierwszeństwa samochodowi man jadącemu z kierunku Środy w kierunku Jarocina. Kobieta doprowadziła do zderzenia się pojazdów.
Kierujący samochodem man ucierpiał i został przetransportowany do szpitala w Śremie. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od obu pojazdów. Na drodze przez kilka godzin panowały utrudnienia w ruchu.
Kilka dni wcześniej, 21 stycznia o godz. 14:09, doszło do kolizji drogowej w miejscowości Lubrze. Mężczyzna kierując samochodem ciężarowym iveco wraz z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i najechał na tył samochodu ciężarowego mercedes actros wraz z przyczepa, który w wyniku przepchnięcia najechał na tył samochodu ciężarowego volvo wraz naczepą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
Z uwagi na uszkodzenia zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów. W tym przypadku także na trasie katowickiej panowały utrudnienia w ruchu.
(k)