W sobotę w Środzie młodzi wolontariusze, ale przede wszystkim średzianie pokazali ogromne serca. W wiosenne słoneczne popołudnie spora grupa mieszkańców włączyła się w akcję „Pola Nadziei". Dzięki nim na konto Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla rekordowa kwota 16.600 zł
Pogoda sprzyjała dobremu nastrojowi wszystkich. Wiosenna aura wywoływała uśmiechy na wielu twarzach proszonych o wsparcie datkiem budowy hospicjum w Środzie. W zamian każdy z darczyńców otrzymywał żonkila. Przypomnijmy, że rok temu, w wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych, młodzież zebrała 10.587,52 zł, a w 2017 r., gdy aura była piękna i słoneczna 13.300 zł.
W sobotę podczas siódmej edycji akcji „Pola Nadziei" na ulice Środy wyszła rekordowa grupa 190 uczniów i opiekunów z: Zespołu Szkół Akademickich, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Liceum Ogólnokształcącego, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Keglik", Szkoły Podstawowej w Słupi i Zespołu Szkół Rolniczych oraz członkowie Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla i ich dzieci. Widoczni byli z daleka. Każda grupa wyposażona była dodatkowo w żonkile, chusty, kolorowe balony, koszulki, niektóre miały charakterystyczne „łapki", a w jednej z grup do wrzucania do puszek zachęcała maskotka „Hipcio".
Wolontariusze zbierali pieniądze w dwóch turach. Każda z grup po zakończeniu swojego dyżuru przychodziła do Ośrodka Kultury, by rozliczyć swoją puszkę, przez chwilę porozmawiać z prezes stowarzyszenia Barbarą Król o spotkaniach i rozmowach z mieszkańcami Środy, o warsztatach, w których wolontariusze brali niedawno udział. B. Król każdemu z wolontariuszowi wręczała też specjalne podziękowania za udział w akcji.
Środa rozpoczęła zbiórkę w ramach akcji „Pola Nadziei". Teraz w sobotę zbiórkę na ulicach Wrześni przeprowadzi 150 wolontariuszy. W kolejnych tygodniach, podobne akcje, choć już na mniejszą skalę, prowadzone będą na terenie wielu szkół i przedszkoli powiatu średzkiego i wrzesińskiego oraz w Kamionkach. 7 kwietnia odbędzie się zbiórka przed kościołami w Zaniemyślu i Borówcu.
pik