ZWOLA. Budowa klasztoru w Zwoli weszła w nowy etap. Trwa budowa kaplicy w głównym budynku klasztoru
Kolejny etap budowy klasztoru, czyli budowa kaplicy i chóru zakonnego w głównym budynku klasztoru, rozpoczęła się w marcu. W wielkanocnym apelu bracia ze Zwoli dziękowali wszystkim, którzy przyczyniają się do powstania świątyni swoimi ofiarami, modlitwą i życzliwością. Prosili też o kolejne datki oraz o propagowanie wiedzy o powstającym klasztorze.
Przypomnijmy, że w Zwoli karmelici bosi budują dom rekolekcyjno - formacyjny pod wezwaniem św. Teresy od Jezusa. Budynek główny będzie miał powierzchnię wewnętrzną 2.330 m kw, kubaturę 11.415 m sześc., maksymalną długość 59 m, szerokość 33 m, a wysokość 19,5 m.
Powstająca ogólnodostępna kaplica ma mieć 123 miejsca w ławkach oraz chór zakonny - jako kaplicę modlitw zakonników. W budynku klasztoru zaplanowane są również: aula - jako miejsce spotkań lub konferencji dla około 60 osób, biblioteka z czytelnią, furta z rozmównicą, 21 pokoi dla 40 rekolektantów, dwa pokoje dla 5 rekolektantów poruszających się na wózkach, 6 cel zakonników, 8 cel postulantów oraz kaplica rekolekcyjna.
Przy klasztorze zaplanowano budynki gospodarcze. Obecnie budynek ten mieści tymczasową kaplicę, która została poświęcona 11 lipca 2016 roku, a obok mieszkają tam zakonnicy. Wspólnota karmelitów bosych w Zwoli liczy trzech zakonników, w tym jest budowniczy klasztoru o. Juliusz Wiewióra.
W kaplicy odbywają się regularne msze św. - w niedziele i święta o godz. 10:30, w środy o godz. 18:30, a w pozostałe dni o godz. 7:30.
krzem