27 lutego wystartowała czwarta edycja „The Voice Kids". W pierwszym odcinku serii, podczas „przesłuchań w ciemno", na scenie konkursowej wystąpiła 13-letnia Sandra Michalak z Chociczy, w gminie Nowe Miasto. Młoda wokalistka wypadła znakomicie

W obecnej edycji konkurs w trenerskich fotelach zasiadają: Cleo, Dawid Kwiatkowski, a także Tomson i Baron. Młodzi wokaliści otrzymają szansę, aby pod okiem trenerów oraz ekspertów wygrać program i rozpocząć swoją muzyczną przygodę. Sandra Michalak zaśpiewała piosenkę „Over The Rainbow" z repertuaru Judy Garland. Wokalistka urzekła trenerów swoim wykonaniem i niezwykłym głosem.

Aż trzech trenerów chciało mieć ją w swojej drużynie, a 13-katka z powiatu średzkiego zdecydowała się na Cleo. Sandrę będziemy mieli więc okazję zobaczyć w programie.

Sandra Michalak jest podopieczną prof. Alicji Kuchowicz, u której w Poznaniu uczy się śpiewu od trzech lat. Śpiewała także w Studio Gama u Marii Plucińskiej w Środzie, a jeszcze wcześniej z GOK w Nowym Mieście. Jako 9-latka wygrała właśnie w Nowym Mieście festiwal piosenki i uwierzyła w siebie. Choć lubi także taniec i malowanie, to właśnie śpiew stał się jej prawdziwą pasją.

Od czasu festiwalu w Nowym Mieście Sandra wystąpiła w wielu konkursach i przeglądach, z których wracała z licznymi nagrodami. Była finalistką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Gwiazdozbiory, laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla każdego", zdobywczynią głównych nagród na Festiwalach Piosenki Patriotycznej, zdobywczynią Złotej Półnutki na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca „Majowa Nutka", laureatką Kalejdoskopu Talentów.

Zdobyła Grand Prix Koncertu Galowego XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Żegocinie, za co w nagrodę pojechała do Brukseli, gdzie miała okazję zwiedzać Parlament Europejski. Wyjazd ufundował europoseł Andrzej Grzyb. Otrzymała też dyplom Kuratorium Oświaty w Poznaniu za prezentację podczas VIII Gali Młodych Utalentowanych Wielkopolan. Rok temu zwyciężyła w kategorii dzieci w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. To największy tego typu przegląd w Europie.

Teraz za Sandrę trzymamy kciuki w "The Voice Kids" w TVP.

(r)

Sandra Michalak podczas występu w „The Voice Kids". Fot. TVP