W weekend Sławomir Bednarek uczestniczył w rajdzie rowerowym "Śladami Ryszarda Szurkowskiego". Mimo deszczowej pogody, na starcie w Krośnicach wystartowało ponad 200 rowerzystów, którzy zebrali na rehabilitację - leczącego się po wypadku wielkiego mistrza kolarskiego - ponad 5,5 tys. zł
Tuż przed startem rowerzystów przywitał wójt gminy Krośnice Andrzej Biały oraz przyjaciel Ryszarda Szurkowskiego Henryk Charucki. Na linii startu pojawiły się również osoby związane ze środowiskiem kolarskim: Jan Brzeźny, Jan Faltyn, Jan Trybała, Zdzisław Wrona, Jan Jankiewicz oraz inni kolarze.
Po niecałych dwóch godzinach wszyscy uczestnicy dotarli cali i zdrowi na linię mety i po posileniu się pyszną grochówką nastąpiła część losowań nagród głównych. Dodatkową atrakcją były licytacje rzeczy związanych z kolarstwem przekazanych dla Ryszarda Szurkowskiego od przyjaciół.
Oczywiście wielkie zainteresowanie wśród startujących wywołał Sławomir Bednarek. Pojechał on na rajd oczywiście swoim rowerem Wigry 2 i zaprezentował w nowej koszulce, na której pokazane zostały dwie trasy realizowane przez podróżnika w ubiegłych latach. Trasa przyszłoroczna na razie pozostaje niewiadomą.
(k)