NOWE MIASTO. Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto prowadzi online promocje książki "Dzieje kościoła i dworu w Nowym Mieście nad Wartą". Warto zajrzeć na Facebooka biblioteki, by zobaczyć i wysłuchać prelekcji dotyczących książki. Samą książkę można nabyć w bibliotece za 50 zł
Na profilu biblioteki na Facebooku można już zobaczyć spotkanie z autorami książki "Dzieje kościoła pw. Św. Trójcy i dworu w Nowym Mieście nad Wartą" Dariuszem Andrzejczakiem i Witoldem Miedziakiem. Są także zapisy wykładu pod tytułem "Nowe Miasto nad Wartą. Historia zamknięta w kościele pw. św. Trójcy", który wygłosił prof. UAM dr hab. Marcin Ignaczak oraz wykładu pod tytułem "Średniowieczne dwory w Nowym Mieście (nad Wartą) na tle architektury rezydencjonalnej Wielkopolski", który wygłosił dr Tomasz Ratajczak.
Przypomnijmy, że "Dzieje kościoła i dworu w Nowym Mieście nad Wartą" wydane zostały w 2020 roku przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nowe Miasto nad Wartą. Publikacja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dotacji celowej gminy Nowe Miasto nad Wartą.
(k)