Firma Mróz wróciła do kolarskiego świata jako sponsor kobiecej grupy kolarskiej z Kórnika. Trener i koordynator zespołu Robert Taciak ma nadzieję, że w przyszłym roku grupa zostanie zarejestrowana jako zawodowa w Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Najważniejszą imprezą w tym sezonie są wyścigi rangi mistrzostw Polski, a także Tour de Pologne Kobiet, który po raz pierwszy został zorganizowany przez Czesława Langa z całą oprawą i relacją telewizyjną znaną z wyścigu mężczyzn.
W składzie zespołu znalazły się młode i niezwykle utalentowane kolarki. Ekipę tworzą: Weronika Humelt, Sabina Napieralska, Nikol Płosaj, Kamila Płoszczyca i Wiktoria Żegleń oraz utytułowana kolarka z Zaniemyśla - Alicja Ratajczak.
Tour de Pologne Kobiet składa się z trzech etapów. Pierwszy we wtorek wystartował spod Wielkiej Krokwi, przebiegał pętlą wokół Zakopanego o długości 50 km, którą dziewczyny przejechały dwa razy, czyli pokonały 100 km. Etap ten wygrała Jolanda Neff z reprezentacji Szwajcarii, która samotnie uciekła całemu peletonowi. W pogoń za nią ruszyła grupa pościgowa z sześcioma Polkami, w tym S. Napieralska i A. Ratajczak z UKS Mróz Colnago Jedynki. A. Ratajczak została sklasyfikowana na 10. miejscu, a na mecie była jako trzecia Polka. Do tego kolarka z Zaniemyśla na dwóch pierwszych premiach górskich była druga.
Wczoraj odbyła się indywidualna czasówka w Bukowinie Tatrzańskiej. A. Ratajczak zajęła w nim 11. miejsce. O siedem sekund i jedno miejsce wyprzedziła ją klubowa koleżanka N. Płosaj, która została sklasyfikowana jako trzecia Polka na mecie.
Również wczoraj rozegrano etap Bukowina Resort - Bukowina Tatrzańska (78 km - również dwie pętle). Również na tym etapie kolarka z Zaniemyśla zajęła 10. miejsce.
Ostatecznie dało jej to w klasyfikacji generalnej pierwszego w historii Tour de Pologne wysokie 9. miejsce! A. Ratajczak w końcowej klasyfikacji jest drugą Polką, po Paulinie Brzeźnej - Brentkowskiej, która zajęła czwarte miejsce. W końcowej klasyfikacji górskiej A. Ratajczak zajęła szóste miejsce.
W Tour de Pologne Kobiet jedzie czternaście ekip (łącznie 77 zawodniczek), w tym reprezentacje narodowe Polski, Kazachstanu, Ukrainy, Słowacji i Szwajcarii, a pozostałe ekipy pochodzą z Włoch, Słowacji, Słowenii i Czech. Cztery drużyny (+ reprezentacja) to ekipy z Polski.