W niedzielę na Starym Rynku po raz dziewiąty odbył się Średzki Jarmark Bożonarodzeniowy. Było wspólne kolędowanie, był poczęstunek świąteczny, ale przede wszystkim był kolorowe stragany ze świątecznym asortymentem
Był to już siedemnasty jarmark świąteczny w Środzie zorganizowany przez gminę Środa. Oprócz ośmiu jarmarków bożonarodzeniowych, odbyło się też osiem jarmarków wielkanocnych.
Na jarmarku zaprezentowało się około 60 wystawców z całej Polski. Sprzedaż asortymentu świątecznego odbywała się z drewnianych domków rozstawionych na płycie Starego Rynku w Środzie. Były wśród nich także firmy i instytucje średzkie, m.in. Browar Gzub z Annopola, Włoskie Skarpety Pizzolante, Koło Gospodyń Wiejskich ze Starkówca Piątkowskiego, średzcy harcerze, Fundacja Pomocy Dzieciom PomaGosie, średzki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, a także stoisko Szkoły Podstawowej nr 3.
Wielkim powodzeniem cieszył się świąteczny poczęstunek. Stołówki Gminne przygotowały pół tysiąca porcji barszczu ukraińskiego, pierogów z kapustą i grzybami oraz makowca.
Na scenie kolędowały przedszkolaki z Przedszkola nr 3 przy ul. Górki. Zaśpiewali Piotr i Anastazja Nowak. Były folk i śpiewanie świąteczne - w duecie i całym zespołem.
Jarmark ze sceny prowadzili Katarzyna Kicinska-Pajchrowska i sześcioletni Sebastian Nowak. Dzieci cieszyły się na szopkę bożonarodzeniową z żywymi zwierzętami. Były osiołek, kucyk i dwie alpaki.
krzem