W niedzielę, pomimo kiepskiej pogody, w muzeum w Gieczu odbył się na piknik w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim. Była to pierwsza w tym roku impreza plenerowa w Rezerwacie Archeologicznym Gród Wczesnopiastowski
Organizatorem i koordynatorem Weekendu na Szlaku Piastowskim, czyli święta Szlaku Piastowskiego, jest Klaster Turystyczny "Szlak Piastowski w Wielkopolsce". Wyjątkowa impreza, która łączy obiekty z obszaru dwóch województw, oferując niezwykłą różnorodność piastowskich atrakcji, odbyła się w różnych miejscach od 5 do 7 maja. Muzeum w Gieczu zaprosiło w niedzielę na piknik rekreacyjno - historyczny "Życie codzienne w gieckim grodzie".
W niedzielę, podobnie jak w cały weekend, nie sprzyjała pogoda - było zimno i padał deszcz. Nie była to wymarzona przez organizatorów majówka, ale pomimo to na terenie osady edukacyjnej jak zawsze odtworzono życie codzienne w średniowieczu. Pomogli w tym wolontariusze z Gimnazjum w Gieczu. Tradycyjnie były więc pokazy i warsztaty, turniej łuczniczy, możliwość skosztowania dawnych potraw oraz gra terenowa, tym razem wprowadzająca w tematykę... swadziebną.
Punktem kulminacyjnym imprezy była bowiem inscenizacja obrzędu zaślubin, poprowadzona przez Sławomira Radbora Uta ze Słowiańskiego Mitu o Stworzeniu Świata i członków grup rekonstrukcyjnych z Wielkopolski - „Wielewit" i „Krąg Szarego Żurawia". Wszyscy stali się więc świadkami ślubu Dobrochny i Miłogosta. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Koło Jana.
krzem