NOWE MIASTO. Zakończyły się prace przy generalnym remoncie ulicy Szkolnej w Nowym Mieście. To wcześniej niż planowany na koniec sierpnia finał prac
Przypomnijmy, że inwestycja kosztowała 550 tys. zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 218 tys. zł. Projekt przewidywał przebudowę ul. Szkolnej na całej jej długości, łącznie z przebudową chodników oraz naprawą kanalizacji deszczowej, regulację wysokościową kratek ściekowych, studni kanalizacyjnych i skrzynek, zaworów instalacji podziemnej.
Wykonano całkowitą wymianę oznakowania i oznakowanie poziomego przejścia dla pieszych. Istniejące przejście w pobliżu szkoły zostało zastąpione wyniesionym przejściem dla pieszych. Wykonano także dwa inne przejścia dla pieszych: jedno przy skrzyżowaniu z ul. Strzelecką, drugie przy skrzyżowaniu z ulicami Zielony Rynek i Bednarską. Organizacja dodatkowych przejść dla pieszych wraz z przebudową obecnego pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, w szczególności młodzieży i dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły. Przy budynku szkoły w pasie drogi ul. Szkolnej został wyznaczony i oznakowany przystanek dla autobusów szkolnych.
(k)