Ta passa trwa już od 2011 roku, kiedy to w Kielcach czwórka nieznanych nikomu sprinterów Orkana Środa niespodziewanie zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Młodzików. Na pierwszej zmianie biegł już wtedy Jarosław Guszczak. Dwa lata później sztafeta w podobnym składzie, o dwa lata starsza, startując w kategorii juniorów młodszych wygrywa Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i poprawia nie pobity do dziś rekord Polski. Kolejne medale były także w kategorii juniorów i ostatnio młodzieżowców. Poziom sztafet w kategorii młodzieżowców często zmienia się z roku na rok z powodu migracji zawodników podejmujących studia. W tym roku zwyciężyła sztafeta AZS Poznań zmontowana z najlepszych polskich sprinterów, którzy podjęli studia w Poznaniu. Nasz sztafeta zajęła miejsce trzecie z czasem 41,94.
Tym cenniejszy sukces średzian, którzy od siedmiu lat biegają w prawie niezmienionym składzie. W dodatku wszyscy łączą trening ze studiami i pracą.
Sukces odniosła także niezawodna Joanna Stanisławska. W skoku wzwyż pokonała wysokość 168 cm, osiągając najlepszy wynik w sezonie. Zajęła tym samym piąte miejsce w konkursie który miał poziom seniorski. Pierwsze dwie zawodniczki osiągnęły ponad 180 cm. Gratulujemy Asi wyniku jak i tego, że w przeddzień konkursu zaliczyła poważny egzamin na uczelni.
W finałowej ósemce znaleźli się także Marcin Senk i Hubert Pieszke. Hubert w rozegranym w loteryjnych warunkach konkursie rzutu oszczepem zajął siódme miejsce z wynikiem 58,09. W tym konkursie wiatr niemiłosiernie przeszkadzał sportowcom.
Marcin Senk był ósmy w biegu na 200 m. Marcin pobiegł w czasie 22,15. W porównaniu z czternastym miejscem na liście startowej zanotował największy awans.
Dziewiąte miejsce w biegu na 110 m ppł zajął Maciej Palicki. Jego czas to 15,54. Na trzynastym miejscu ukończył bieg na 400 m z czasem 50,39 Andrzej Ludwiczak.
Na zakończenie zawodów tradycyjnie odbywają się sztafety 4x400 m. Odbyły się ze znaczącym naszym udziałem. Kwartet w składzie: Krzysztof Wróbel, Andrzej Ludwiczak, Maciej Palicki i Marcin Senk zajął w tej konkurencji siódme miejsce. Dystans pokonali w czasie 3.22,05.
W klasyfikacji klubowej, dzięki dobrym występom UKS Orkan Środa został sklasyfikowany w gronie ponad stu klubów na dziewiętnastym miejscu. Pierwsze sześć miejsc zajęły uczelniane AZS-y z wojewódzkich miast. Przed Środą znalazło się w sumie osiem AZS-ów i trzy WKS-y (wojskowe kluby).
Z satysfakcją trzeba odnotować sukcesy naszych wychowanków kontynuujących kariery w innych klubach, m.in. w AZS Poznań. Marcin Wrotyński zdobył złoty medal w rzucie młotem, dokładając do tego srebrny w pchnięciu kulą. Adrian Wesela zdobył dwa złote medale: w biegu na 200 m i w sztafecie 4x100 m.