W marcu mają rozpocząć się roboty murarskie, a na przełomie czerwca i lipca prace wykończeniowe. Halę buduje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bogdan Spochacz z Ruszkowa.
Od 17 listopada ubiegłego roku, a więc od dnia przekazania placu budowy, przy Szkole Podstawowej nr 3 prowadzone są roboty związane z budową hali sportowej. Ze względu na łagodną zimę, praktycznie na bieżąco od połowy listopada, wykonawca mógł realizować wszystkie roboty fundamentowe. W związku z tym na dzień dzisiejszy ten etap prac został w całości zakończony, a przedsiębiorstwo wykonujące inwestycję przystąpiło do stawiania żelbetowych ścian hali.
- Obecnie roboty związane z budową hali przebiegają zgodnie z harmonogramem. Po wykonaniu żelbetowych ścian, w marcu wykonawca ma przystąpić do prac murarskich. Hala w stanie surowym ma być gotowa jeszcze przed końcem bieżącego roku szkolnego - mówi Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Urzędu Miejskiej. - Następnie rozpoczną się prace wykończeniowe, które potrwają aż do listopada. Przypomnijmy, że całościowe zakończenie realizacji inwestycji zaplanowane jest na 16 listopada.
Naczelnik Orłowski zwraca uwagę także na to, że na tym etapie robót wykonawca wytyczył już docelowy dojazd do hali od strony ul. 20 października, na terenie szkolnego boiska. Dzięki temu dotychczasowa droga wewnętrzna, prowadząca do pobliskich bloków jest już mniej użytkowana przez ciężki sprzęt jeżdżący na budowę. Wykonawca zadeklarował naprawić ubytki, jakie powstały w tej drodze w związku z realizowaną inwestycją.
Całkowita powierzchnia budowanej hali będzie mieć 1950 m kw. Budynek będzie długi na 45,26 m i szeroki na ponad 36 m. Jego wysokość wyniesie natomiast 12 m. Obiekt będzie dwukondygnacyjny. Poza samą halą i częścią widowiskową w budynku utworzone zostaną sale dydaktyczne. Hala będzie połączona ze szkołą łącznikiem.
- Pomimo trwającej budowy, na bieżąco rozpatrywane są sugestie mieszkańców i sportowców dotyczące wyglądu hali - mówi Michał Orłowski. - W ten właśnie sposób postanowiono o wykonaniu w szczycie hali dodatkowego większego wejścia, co pozwoli m.in. na łatwiejsze dostarczenie sprzętu do obiektu chociażby wtedy, gdy będą tutaj realizowane różnego typu przedsięwzięcia kulturalne.
(r)