ZANIEMYŚL. W sobotę uroczyście zainaugurowany zostanie nowy rok kulturalny w Zaniemyślu
Inauguracja roku kulturalnego w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaniemyślu to ciekawa i lubiana tradycja. Do Zaniemyśla przyjechała w tym roku przewodnicząca Rady Powiatu Średzkiego Ewa Kusik. Miejscowe władze były szeroko reprezentowane. Obecni byli wójt Krzysztof Urbas, wicewójt Bogdan Schwanke, przewodnicząca Rady Gminy Alina Frąckowiak i sekretarz gminy Bożena Jaszkiewicz.
Podczas uroczystości nigdy nie brakuje prezentacji dorobku mieszkańców Zaniemyśla, ale także wyróżnień i podziękowań. W tym roku licznie zgromadzeni mieszkańcy obejrzeli pokaz zdjęć z imprez organizowanych przez GOK przez cały rok.
Dyrektor Anna Nowak przedstawia nagrody i wyróżnienia zdobyte przez artystów działających przy GOK. Podziękowania otrzymały osoby, które pomagały w organizacji imprez. Podziękowania otrzymały dwie panie działające w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Beata Hołderna i Maria Koniarek. Podziękowanie otrzymał również leśniczy Zbigniew Łyszczarz, czyli - jak zapowiedziała go A. Nowak - "niezwykle skromny człowiek, który zawsze chętnie pomaga". Inny zawsze chętny do pomocy nagrodzony to Krzysztof Głowacki. Statuetkę z podziękowaniem otrzymała również Joanna Marusik, prezes spółki Środa XXI.
W tym roku gwiazdą inauguracji roku kulturalnego był koncert "Muzyczna podróż do słonecznej Italii". Najpiękniejsze włoskie piosenki zaśpiewał Thomas Grotto.
krzem