Wśród trzydziestu "topowych umysłów" prestiżowego programu Top Minds znalazł się mieszkaniec powiatu średzkiego Krzysztof Piotr Pawłowski. Program to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Top 500 Innovators i Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta
Top Minds to program szkoleniowo - mentoringowy stworzony z myślą o ambitnych studentach i doktorantach z polskich uczelni. Podczas uroczystego zakończenia TopMinds, które odbyło się w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie, uczestnicy odebrali dyplomy ukończenia programu z rąk wiceministra Piotra Dardzińskiego. W gronie najbardziej „topowych", młodych, polskich umysłów, znalazł się mieszkaniec powiatu średzkiego Krzysztof Piotr Pawłowski, doktorant Katedry Ekonomii i Polityki Gospodarczej w Agrobiznesie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
Celem projektu było wsparcie młodych ludzi, kształcących się na studiach licencjackich, magisterskich lub doktoranckich, w podejmowaniu wyzwań zawodowych, w realizacji celów i odnalezieniu własnej ścieżki zawodowej. W ramach drugiej edycji programu, trwającej od marca do czerwca 2018 roku, uczestnicy wzięli udział m.in.: w weekendowym BootCampie, trzech weekendowych sesjach szkoleniowych, pracach projektowych oraz aktywnościach networkingowych. Sesje szkoleniowe obejmowały wykłady i szkolenia z takich zagadnień jak: zarządzanie projektami i pracą w zespole, komunikacja interpersonalna, zarządzanie indywidualnym projektem badawczym, przywództwo, budowanie zespołu oraz budowanie marki własnej.
Mentorami Programu TopMinds są absolwenci Programu MNiSW Top 500 Innovators oraz Programów Fulbrighta, którzy zdobywali swoje doświadczenia na wiodących uniwersytetach amerykańskich.
Do programu TopMinds w 2018 roku zgłosiło się kilkuset studentów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich z ponad 50 uczelni krajowych. Spośród nich na podstawie niezwykle wymagających kryteriów wyłonionych zostało 30 „topowych umysłów". Stąd grono laureatów TopMinds nie bez powodu nazywane jest często elitą intelektualną naszego kraju, co wielokrotnie podkreślano podczas programu.
Jak mówi Krzysztof Piotr Pawłowski, bycie jednym z TopMinds to nie tylko wielki zaszczyt, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność i wyzwanie w codziennym kreowaniu nowej, lepszej rzeczywistości.
(r)