GIECZ. W sobotę 19 października uczeń Szkoły Podstawowej w Gieczu Mateusz Piszczatowski osiągnął sukces w wojewódzkim konkursie historycznym
Mateusz Piszczatowski z kl. VIII wziął udział w finale wojewódzkim XIII Wielkopolskiego Konkursu Historycznego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 28 w Poznaniu. W tym roku konkurs odbywał się pod tytułem „II wojna światowa rozpoczęła się w Polsce. Kampania wrześniowa 1939 roku".

Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający, za rozwiązanie którego można było otrzymać maksymalnie 52 punkty. Do testu przystąpiło 164 uczniów z klas szóstych, siódmych i ósmych. Byli to reprezentanci 46 szkół podstawowych z terenu całego województwa wielkopolskiego. M. Piszczatowski zdobył z testu 49 punktów i znalazł się w ścisłej czołówce konkursu - zajął ostatecznie bardzo wysokie trzecie miejsce. Dwa pierwsze miejsca przypadły uczniom szkół poznańskich. Pierwsze miejsce zdobył Jakub Chabraszewski z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 8 w Poznaniu, a na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Sidor ze Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu.
Laureaci konkursu - zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie im. ks. prof. Edwarda Nawrota i Szkoła Podstawowa nr 28 w Poznaniu.
krzem