BOGUSZYN. Pierwsze w tym roku, a kolejne z cyklu spotkanie w ramach „Trzech pokoleń" odbyło się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Boguszynie
Ponieważ było to bardziej spotkanie organizacyjno - dyskusyjne, tym razem zabrakło najmłodszego pokolenia, ale mamy i babcie nie zawiodły. Podstawowym punktem programu było ustalenie planu działań na obecny rok szkolny. Przypominamy, że tego typu spotkania odbywają się od roku szkolnego 2015/2016, a więc to już czwarty rok działalności. Czas zatem na podsumowanie dotychczasowych działań i wprowadzanie nowych elementów. Dalszą część poświęcono na dyskusję o oświacie i zmianach wprowadzonych w szkole w związku z reformą oświaty.
Wszystkim podobały się poprzednie spotkania. Podjęto jednak decyzję o większym zróżnicowaniu zajęć tak, by można było jak najwięcej skorzystać, a także zadowolić więcej osób. Niektórzy bowiem nie czują talentu do szydełkowania, ale za to świetnie sprawdzają się przy innej działalności artystycznej (wykonywanie pracy z bibuły, wycinanki itp.). I tak na najbliższym listopadowym spotkaniu panie będą się uczyć wykonywania prostych kapci, które wszędzie się zmieszczą i łatwo zabrać je ze sobą idąc „w gości" (zajęcia poprowadzi Mirosława Szymczak), a pozostała część pań zabierze się za wykonywanie czapeczek i szalików na szydełku (zajęcia poprowadzi nauczyciel szkoły Teresa Ławniczak). Dodatkowo trzecia grupa kulinarna pod przywództwem kucharki szkoły Mirosławy Flis nauczy się przyrządzania kolejnej ciekawej sałatki, którą najbliżsi będą mogli ocenić w domu po degustacji.
Grudniowe spotkanie to niespodzianka. Możemy tylko zdradzić, że przybędzie do szkoły kolejny twórca ludowy, by pokazać nieznaną, ale ciekawą sztukę. To spotkanie będzie pełne niespodzianek, a każdy uczestnik otrzyma drobny upominek w drodze losowania (praktyka lat ubiegłych). Będzie także możliwość nauczenia się wykonywania kolejnej potrawy wigilijnej. Styczniowe zajęcia poprowadzi Izabela Dembińska. Tematyka zajęć to tajemnica. Bo czymże jest życie bez odrobiny niespodzianki i tajemnicy? Jedno jest pewne: warto przyjść. Oprócz tego będzie można wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu zaproszonego gościa (i z pewnością się przyłączyć). Tyle możemy zdradzić na początek. Drugi semestr również będzie ciekawy, ale o tym potem. Rok planuje się zakończyć muzycznie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Naprawdę warto miło spędzić czas. Wyjść z domu. Czegoś się nauczyć. A może nauczyć czegoś innych?
(ib, tom)