DZIERŻNICA. W gminie Dominowo świętowana była setna rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego
Obchody zaplanowano na czwartek 27 grudnia. Głównym punktem była msza św. w kaplicy w Dzierżnicy w intencji powstańców. Mszę odprawił ks. ks. Rafał Hordik, proboszcz parafii w Targowej Górce, w skład której wchodzi kaplica w Dzierżnicy. Po mszy pod obeliskiem z tablicą pamiątkową poświęconą Feliksowi i Andrzejowi Wize złożone zostały kwiaty. Przypomnijmy, że gmina czyni starania, by dokonać ekshumację szczątków F. i A. Wize. Odbędzie się ona we współpracy z wojewodą wielkopolskim.
Co ciekawe, obchody wybuchu powstania wielkopolskiego w gminie Dominowo nie odbywają się w Murzynowie Kościelnym, gdzie znajduje się pomnik powstańców wielkopolskich. Tam odbywa się co roku uroczystość w rocznicę odzyskania niepodległości.
W tym roku obchody rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego zostaną przedłużone. W najbliższą niedzielę odbędzie się uroczystość nadania imienia rondu w Murzynowie Kościelnym. Będzie ono nosić imię powstańców wielkopolskich - piszemy o tym więcej w relacji z sesji Rady Gminy.
krzem