Koronawirus atakuje. Niestety, co było niemalże pewne, pandemia dotyka szkoły
Dzisiaj na kwarantannę przechodzi 44 uczniów ze szkoły w Murzynowie Leśnym (gmina Krzykosy) i 20 uczniów ze szkoły w Starkówcu Piątkowskim (gmina Środa). W pierwszej ze szkół okazało się, że koronawirusem zakaził się nauczyciel i kwarantannie trzeba poddać uczniów z trzech klas (klasy VI - VIII). W drugiej chora okazała się osoba pomagająca przy dowozie uczniów do szkoły miejską linią nr 10. W tym przypadku na kwarantannę uda się najprawdopodobniej 20 uczniów tej szkoły, a także dwoje przedszkolaków. W przypadku kwarantanny, podlegają jej nie tylko uczniowie, ale także rodziny, który razem mieszkają. W obu przypadkach kwarantanna ma potrwać do 15 października.
Wcześniej, po potwierdzeniu koronawirusa u 18-letniej uczennicy, na kwarantannę udała się III klasa liceum w Zespole Szkół Akademickich. Potem, po stwierdzeniu zakażenia Covid-19 u nauczyciela uczącego w Zespole Szkół Akademickich i Zespole Szkół Rolniczych, na kwarantannę Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Środzie, skierowała uczniów kolejnej klasy ZSA oraz uczniów aż 4 klas ZSR. W przypadku obu tych szkół kwarantanny już się kończą (uczniowie mieli kontakt z nauczycielem, u którego potwierdzono zachorowanie 1 października) i w poniedziałek uczniowie powinni już normalnie pójść do szkoły.
W przypadku każdej z tych szkół na określony czas, po pozytywnej opinii Sanepidu, wprowadzono dla klas z uczniami na kwarantannie, nauczanie zdalne.
(k)