Utknięciem na torowisku kolejki wąskotorowej zakończyła się ubiegłotygodniowa kradzież samochodu bmw w Środzie. Kradzieży dokonało dwoje młodych ludzi, a auto prowadziła 21-latka bez uprawnień
Rano 11 listopada właściciel bmw zgłosił kradzież auta. Samochód zostawił dzień wcześniej na parkingu w Środzie, a rano auta już nie było. O sprawie poinformował policjantów, którzy sprawdzając miasto, odnaleźli samochód stojący na torach kolejki wąskotorowej. Mundurowi ustalili, że w kradzież auta zamieszana była dwójka młodych ludzi ze Środy.
Funkcjonariusze zatrzymali 21-letnią kobietę i o dwa lata starszego jej kolegę pod zarzutem włamania i przywłaszczenia pojazdu. Jak się okazało, do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 listopada, a osoba kierująca skradzionym bmw, 21-letnia kobieta nie posiadała prawa jazdy. Brak umiejętności prowadzenia pojazdu sprawił, że manewr cofania zakończył się wjazdem na torowisko kolejki wąskotorowej tuż przy peronie na stacji Środa Wąskotorowa. Wysoko umocowana szyna uniemożliwiła wyjazd, przez co pojazd został porzucony.
Postępowanie w tej sprawie trwa. Zatrzymana para trafiła do policyjnego aresztu. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
Z naszych informacji wynika, że samochód na torach dostrzegł jeden z przechodniów i to on powiadomił służby. Tego dnia na trasę kolejki miał wyjechać pociąg z okazji Święta Niepodległości i tylko sprawna akcja policji sprawiła, że kolejka mogła bezpiecznie pojechać w dalszą trasę.
KK