NOWE MIASTO. W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo wójt gminy Nowe Miasto wraz z szefami jednostek gminnych podjął szereg decyzji
Od 12 marca do 25 marca zamknięta została Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą oraz Filia Biblioteki w Boguszynie i Chociczy, odwołane wszystkie zajęcia stałe odbywające się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście, zawieszona została działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Chromcu, a do 28 marca odwołane zostały wszystkie zaplanowane imprezy i wydarzenia kulturalne, sportowe, rekreacyjne na terenie gminy.
Wójt zaapelował do mieszkańców o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy oraz w innych jednostkach organizacyjnych gminy i skorzystanie z możliwości załatwienia spraw administracyjnych telefonicznie lub e-mailowo - wszystkie dane kontaktowe dostępne są w zakładce BIP na stronie Urzędu Gminy Nowe Miasto. Od poniedziałku Urząd Gminy, Ośrodek Pomocy Społecznej i wszystkie inne instytucje są już całkowicie zamknięte dla interesantów. - Pracujemy na bieżąco, urzędnicy przychodzą do pracy, jednak nie przyjmujemy interesantów prosząc, aby korzystali z drogi elektronicznej lub telefonu - mówi wójt Aleksander Podemski.
Z Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Mieście nad Wartą można się kontaktować telefonicznie - 722-323-339.
W obecnej sytuacji gmina prosi o regulowanie zobowiązań finansowych wobec samorządu za pomocą bankowości elektronicznej na rachunek bankowy dla podatków oraz opłat pozostałych: 37 9085 0002 0030 0000 0172 0001. Rachunek bankowy do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - rachunek indywidualny dla każdego płatnika podany został w pismach dostarczonych mieszkańcom w grudniu 2019 r.
W przypadku zapytań oraz w sprawach różnych Urząd Gminy w Nowym Mieście prosi o kontakt telefoniczny 61 287 40 06, 61 287 40 14, 67 287 40 82.
Już teraz została odwołana sesja Rady Gminy zaplanowana na 26 marca.
- Nasi pracownicy są zabezpieczeni w miarą możliwości, czyli mamy płyny do dezynfekcji i maski. Staramy się doposażyć nasze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w maski i stroje ochronne. Na pierwszy rzut poszły jednostki z Nowym Mieście i Klęce, ale zależy nam także na doposażeniu kolejnych - mówi wójt.
Bieżące informacje są publikowane na stronie Urzędu Gminy w Nowym Mieście.
(k)