Sławomir Bednarek znów jest w drodze na swoim słynnym rowerze Wigry 2. Składak, podobnie jak jego kierowca, spisuje się znakomicie. Tym razem podróżnik zamierza objechać Wielkopolskę, a promuje znów średzką wąskotorówkę
Pierwotnie wyprawa miała się rozpocząć w połowie sierpnia. Pojawiły się jednak komplikacje, także związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w południowych powiatach województwa. To zaś wymusiło pytania, czy trasa ma wychodzić poza Wielkopolskę, czy też zostać skrócona.
Ostatecznie Sławomir Bednarek wyruszył w podróż 21 sierpnia. Tego dnia pojechał pociągiem do Kępna, by właśnie z tego miasta ruszyć na objazd Wielkopolski promując Średzką Kolej Powiatową. Z Kępna pojechał już rowerem Wigry 2 w kierunku takich miejscowości jak Wieruszów, Kraszewice, Brzeziny, Szczytniki. Pierwszego dnia pokonał 68 km do miejscowości Jamnicze.
Drugiego dnia podróżował głównie po województwie łódzkim. Był m.in. w Opatówku i dojechał do miejscowości Linne. W sumie, ze względu na opady deszczu, ten dzień zakończył się przejechaniem 48 km. Kolejnego dnia był już w Uniejowie, a dojechał niedaleko Kłodawy.
Natomiast czwarty dzień wyprawy, w ostatni poniedziałek, zakończył się noclegiem u 73-letniego rowerzysty Teodora Telesińskiego, który w tym roku przejechał całą Polskę.
W sumie cała wyprawa ma zająć Sławomirowi Bednarkowi około 20 dni. Zamierza w tym czasie przejechać około 1100 - 1200 km. Podróż można śledzić na Facebooku na profilu Wigry 2.
(k)