WOŚP SULĘCINEK. 27.360,15 zł zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Sulęcinku. Na świetny wynik finansowy złożyła się praca sztabu, wolontariuszy, sponsorzy i przede wszystkim ofiarność mieszkańców
Już od wczesnych godzin porannych wolontariusze wyruszyli na ulice Sulęcinka, Garbów, Murzynowa Leśnego, Murzynówka i Miąskowa. Od godz. 15:00 w sali wiejskiej wystartował program i licytacje, które prowadzili Katarzyna Ślebioda-Ochałek i Michał Jankowiak.
W programie zaprezentowały się poszczególne grupy przedszkolne (Biedronki, Pszczółki, Skrzaty i Krasnale) oraz uczniowie kl. I - III w tańcu, piosence i recytacji, Wojtek Kozubski (kl. II A) w dwóch monologach kabaretowych, Maria Przybylska w tańcu współczesnym HIP-HOP, grupa karate Mateusza Mizery, kl. IV w inscenizacji wiersza „Rzepka", grupa teatralna „Łowcy Gwiazd" w tańcu z przestawienia „Podróż Małego Księcia", Filip Mikrut (kl. VIA) zagrał na saksofonie utwory „Gdy się Chrystus rodzi" i Caton" z opery Casanova, kl. VI b w scence kabaretowej „U lekarza", kl. VII - „Początek roku szkolnego", kl. VIII „Z życia wsi", soliści Bartłomiej Dyrda w piosence „Color of your life", Julia Ciszak „7YEARS". Katarzyna Jankowiak „Laleczka z saskiej porcelany", Zosia Nowak i Bartek Dyrda „Gdzie jesteś Mały Książę".
Niespodzianką, za sprawą Ryszarda Włodarczyka, był występ Emilii Nowak - laureatki II miejsca „Mam Talent". Brawurowo wykonane utwory zachwyciły publiczność. Gwiazdami wieczoru byli Paulina Lewandowska i Dariusz Bagiński. Wspaniały wokal i zachwycające aranżacje ponownie wprawiły publiczność w zachwyt.
Pomiędzy poszczególnymi prezentacjami odbywały się licytacje, było ich ponad 70. Licytowano zestawy i poszczególne przedmioty, wśród których pojawiły się gadżety WOŚP oraz min. fotel bujany, lustro z podświetlanym napisem WOŚP, jednodniowa wycieczka do Berlina, voucher na symulator lotów, biżuteria, królik ...
Głowna licytacja, trzydniowej wycieczki do hotelu w Karpaczu dla dwóch osób, przyniosła największą kwotę. Ponownie mieszkańcy i publiczność nie zawiedli. Z godziny na godzinę suma rosła. Już o godz. 19:00 było wiadomo, że ubiegłoroczna kwota została przekroczona.
Sztab WOŚP - Dorota Pietrzyk - szef sztabu, Jadwiga Bajer, Katarzyna Ślebioda - Ochałek, Dorota Bydołek, Katarzyna Figaj, Krzysztof Jankowiak, Ryszard Włodarczyk, Michał Jankowiak, Mateusz Ciołek, Paweł Rybarczyk - dziękuje każdemu, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w tegoroczną akcję.
Lista sponsorów Finału WOŚP w Sulęcinku: Waldemar Gaca, Przybylscy, Salon Karo - Katarzyna Piasecka i Karolina Matelska, Majsnerowie, Krzysztof Jankowiak, Aleksandra Ryszard Włodarczykowie, GOK, Natalia i Mateusz Idziaszek, Daria Stratyńska, uczniowie kl. I-VIII, Agnieszka Grzesiecka, Agnieszka i Maciej Roszykowie, Sławomir Piszczatowski, Anna Krzysztof Walenciakowie, Sławomir Ochałek, Piotr Jakusek, Wojciech Kłopocki, Jarosław Szeps, Maja Muszyńska, GearUP Krzysztof Kimnes, Kamila Tomaszewska, Piotr Jankowski, Blacharstwo - Dekarstwo Grzegorz Zawal, Stanisław Janasik, Maria Ciszak, Robert Kozak, Iwona Stefaniak, Marzena Pietrzak - Kopa, Powiat Średzki, Koło Gospodyń Wiejskich „Od Nowa", Zakład Krawiecki Alicja Zmuda, Apteka Na Zdrowie - Łukasz Ludwiczak i Tomasz Bączkowski, Marta i Kamil Cichoń, Paweł i Emilia Jankowiak, Jadwiga Bajer, Dorota Pietrzyk, Auto service Lipowa - Tomasz Przybylski, PPC ADOB, Beata Olejnik, Albert Rogowicz, EKO ZAGRODA Filip i Krzysztof Mizgier, Jacqueline Brzycka, Mariola Pawlik, Weronika Pawlik.


WOŚP Krzykosy. W tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grał również sztab utworzony już 27. raz w Zespole Szkół w Krzykosach. Mieszkańcy Krzykos, Solca i Sulęcina mogli wspierać nasz sztab na różne sposoby

Jak informują koordynatorki sztabu Monika Kaźmierczak i Natalia Gorzelańczyk, w Krzykosach zorganizowano finałową zabawę w szkole, podczas której występowali obecni uczniowie i absolwenci szkoły. Były śpiewy, pokaz gimnastyczny, pokaz karate, tradycyjny już pokaz mody, konkursowa recytacja wiersza, tańce i licytacje gadżetów dostarczonych przez WOŚP i przyjaciół sztabu. Dzięki tej zabawie zebrano 2.284,05 zł. W Solcu odbyła się zabawa w sali wiejskiej, w której to podczas dobrej zabawy i licytacji zebrano 10.764,08 zł.
Jak co roku, w niedzielę 12 stycznia - dniu finału Orkiestry - wolontariusze kwestowali. W Krzykosach wolontariuszami były: Maria Koch, Aleksandra Glabus, Oliwia Konieczna i Martyna Szymańska, które zebrały w swoje puszki łącznie 2.692,88 zł. W Solcu na rzecz fundacji WOŚP można było pieniądze wrzucać do puszek wolontariuszy Aleksandry Kowalskiej, Zuzanny Pawlak, Zofii Kraszkiewicz i Karoliny Szymkowiak. Dzięki hojności mieszkańców Solca zebrano 1.670,68 zł. Oliwia Binkowska i Zofia Czarnecka kwestowały w Sulęcinie, gdzie mieszkańcy dla Orkiestry ofiarowali 889,16 zł.
W sumie sztab zebrał największą jak do tej pory przez siebie kwotę 18.300,85 zł.
Kolejnym ważnym, ogólnopolskim wydarzeniem w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest światełko do nieba. Sztab również zorganizował takie spotkanie w trzech miejscowościach: w Krzykosach koło szkoły, w Solcu na placu przy cmentarzu i w Sulęcinie na placu przy budynku OSP Sulęcin. W 2020 roku na światełko do nieba przybyła rekordowa liczba, łącznie ponad 300 osób, którzy wspólnie rozświetlili niebo.
- Pragniemy podziękować wolontariuszom, mieszkańcom i tzw. dobrym aniołom, którzy pomogli przygotować sztab i finał - mówią Monika Kaźmierczak i Natalia Gorzelańczyk.
(r)