60 załóg wystartowało w tegorocznym już VII Rajd Pojazdów Zabytkowych. Impreza organizowana przez Magdalenę i Grzegorza Paczkowskich udała się doskonale
W sobotni poranek samochody zjechały na średzki Stary Rynek. Tam otwarcia imprezy dokonali organizatorzy wraz z przedstawicielami samorządu - burmistrzem Piotrem Mielochem i starostą Ernestem Iwańczukiem, a także przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Wullertem. Później Jarosław Krzeminski, wpierany przez Pawła Wullerta, startował poszczególne załogi.
Trasa rajdu przebiegała po gminach Środa, Dominowo i Kostrzyn. W sumie do przejechania było 60 km, na których zaplanowano rozegranie dziewięciu konkurencji. A że rajd przebiegał pod hasłem "W podróży przez świat", sprawnościowe konkurencje wiązały się z różnymi krajami. Po przejechaniu całej trasy załogi przyjechały do Romanowa. Tempo było tak dobre, że w siedzibie DDR Auto odbył się nawet Dzień Dziecka dla najmłodszych. Potem przyszedł czas na przejazd na Łazienki w Środzie i dekorację.
W klasyfikacji najmniejsza ilość punktów w konkurencjach sprawnościowych pierwsze miejsce zajęła załoga Mercedesa W116 - Monika i Artur Zamojscy przed AWZ P70 - Roman Gawęda i Andrzej Szałański i Mercedes W116 - Anna i Waldemar Kuberaccy. W kategorii samochodów w roczniku 1929-1969: 1. Ford Mustang Coupe - Lidia i Piotr Matuszek, 2. Polonez Straż Pożarna - Misia i Honza Kinyc, 3. MG Michał i Maciej Bargiel. W kategorii samochodów w roczniku od 1970: 1. Skoda S100 - Joanna i Gwidon Prętki z dziećmi "Rodzinka PL", 2. Trabant 601 - Hedvika i Petr Pichova, 3. Mercury - Kinga Siejek i Mateusz Napieralski.
W kategorii "najciekawsza stylizacja" zwyciężyli Małgorzata i Tomek Siejek przed Kingą Siejek i Mateuszem Napieralskim oraz Barbarą i Krzysztofem Szajkiem. Wyróżnienie otrzymali Irena i Andrzej Nocen i Roman Gawęda.
Nagroda dla najstarszego auta - Citroen AC 4 z 1929 roku Remigiusz Nowacki, a dla najciekawszego AWZ p70 z roku 1955 Roman Gawęda.
Organizatorzy dziękują: dyrekcji SP nr 3 w Środzie, dyrekcji SP w Dominowie, dyrekcji SP w Gieczu, Arturowi Zysowi z Pławiec, sołtysowi Karolowi Zysowi z Romanowa, sołtysowi Rafałowi Ladrowskiemu z Mącznik, wójtowi Dominowa Krzysztofowi Pauterowi, burmistrzowi Środy Piotrowi Mielochowi, staroście Ernestowi Iwańczukowi, Firmie Bewal Piotr Waligóra, dyrekcji Pałacu w Gułtowach, przyjaciołom, pracownikom firmy Pagmet, znajomym i rodzinie, komendantowi policji w Środzie, Wydział Ruchu Drogowego KPP, komendantowi Straży Miejskiej w Środzie.
(kóz)