NOWE MIASTO NAD WARTĄ. W sobotę 23 czerwca w lasku Guć odbyły się Nowomiejskie Wianki
Po raz kolejny organizacja i przygotowanie tej cyklicznej już imprezy w gminie Nowe Miasto nad Wartą stały na wysokim poziomie, ale cóż z tego skoro najważniejsza w tym dniu jest pogoda, a ona w tym dniu była zmienna. Ostatecznie wszystkie zaplanowane w programie punkty zostały zrealizowane. Niemniej jednak w sobotę przekonaliśmy się, że noc świętojańska to wciąż żywa tradycja.
Wianki rozpoczęły się już po godzinie siedemnastej programem animacyjnym dla dzieci „Hi Hi chachy". W tym czasie można było zobaczyć wyścigi na dmuchanych rurach i konikach, biegi w potrójnych spodniach, gigantyczne piłki 1,5 m, gigantyczną grę planszowa 36 m2 z kostką 1 m3, ogromne bańki mydlane, 5-metrową chustę Klanzy, mega twister, byk rodeo, chodzącą maskotkę, malowanie buziek. Tuż po osiemnastej na scenie zobaczyliśmy zespół taneczny Tip Top - hip hop, a następnie coverowy zespół Cisza.
Zanim jednak popłynęły wianki, na scenie usłyszeliśmy jeszcze troje wykonawców. Jako pierwszy pojawił się zespół disco dance M Power. Zespół pokazał w Nowym Mieście, że kocha każdą muzykę i ma dobry kontakt z publicznością. Formacja zaśpiewała między innymi: "Stało się" oraz "Karuzela Zdarzeń", „Tyle mam Dla Ciebie'', „A ja idę dalej", „Bo ja kocham". Jako drugi wykonawca pojawił się Maleo Conga Show - artysta muzyczny, który grywa na 6 różnych bębnach. Artysta cieszy się wielkim uznaniem, a kolejny jego występ pokazał, że podczas koncertu dominuje niezwykła euforia i energia muzyczna, a jego muzyka płynie prosto z serca.
Jako trzeci na scenie wystąpił zespół Diadem - polska grupa muzyczna wykonująca disco polo. Grupa Diadem ma na koncie pięć albumów, a na Wiankach zaśpiewała swoje hity, jak: "Kto więcej serca Ci da", "Jak zabawa to zabawa", "Klaun", "Samoloty" oraz najnowsze takie jak: "Ciebie nie ma". "Zabrałaś serce moje", "Mój plan", "Pamiętasz", "Nic nas nie łączy", "Nie udawaj świętej", "Zakochałem się w tobie".
Po koncercie grupy Diadem były korowód wiankowy, ognisko, przepiękny pokaz sztucznych ogni zaprezentowany przez Spec-Art. z Gołańczy. Udało się wszystkie dwadzieścia, przepięknie wykonane wianki położyć na wodzie.
Impreza zakończyła się zabawą taneczną z DJ Domino i DJ Sonido Fresco.
Wianki poprowadził Michał Jankowiak, a światło i dźwięk przygotowała firma Jakuba Budasza ze Środy Wlkp. „SCENASYSTEM.EU."
Patronat medialny nad Wiankami objęła między innymi „Gazeta Średzka".
(tom)