We wtorek średzkie kąpielisko miejskie zostało ponownie dopuszczone do użytku przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Środzie. Na naszym profilu na Facebooku pojawiło się wiele krytycznych opinii po tej decyzji
Woda w Jeziorze Średzkim wygląda bowiem źle. Albo nawet bardzo źle. Powodem są przede wszystkim bardzo wysokie temperatury, które utrzymują się od dawna, a także bardzo niski poziom wody. Decyzja Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej nie zmieni poczucia wielu średzian, że woda w jeziorze po prostu nie nadaje się do kąpieli. Każdy musi decyzję podjąć sam.
W dzisiejszym wydaniu "Średzkiej" znów wiele ważnych tematów. Opisujemy historię pana Witolda ze Środy, który został tymczasowo aresztowany pod zarzutem podejrzenia molestowania seksualnego upośledzonej dziewczynki. 80-letni mężczyzna nie przyznaje się do winy, dziewczynka nie potwierdza podejrzeń. Molestowanie miał widzieć kierowca mammobusu. W sprawę włączył się rzecznik praw obywatelskich, gdyż w areszcie, w którym przebywa starszy pan, nie dostawał on potrzebnych leków... Sprawa jest bez wątpienia trudna. Szeroko opisywała ją "Gazeta Wyborcza" w swoim ogólnopolskim wydaniu. My czekamy na opinie biegłych i decyzje, co dalej.
Powracamy do tematów związanych ze szkołami. W tym miejscu już dwukrotnie apelowałem, aby starosta i Zarząd Powiatu Średzkiego wreszcie zdecydowali, kto pokieruje od września Liceum Ogólnokształcącym w Środzie. Apele na nic się zdały, dyrektora jak nie było tak nie ma, choć wszystko wskazuje na to, że decyzja zapadnie za kilka dni, praktycznie na dwa tygodnie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. To bardzo późno.
Z ciekawych informacji oświatowych - warto dowiedzieć się, jak wyglądał nabór do średzkich szkół średnich, koniecznie trzeba przeczytać materiał o powstających szkołach - muzycznej i specjalnej. To nowe placówki na naszej mapie edukacyjnej.
Szeroko opisujemy także pomysł utworzenia w Środzie Miejskiego Roweru. Ten materiał jest także na naszej stronie internetowej, a my prosimy o komentarze na Facebooku. chcielibyśmy się dowiedzieć, jak widzą taką inicjatywę nasi czytelnicy, czy jest ona potrzebna, a jeśli tak, to czy na pewno w tej formie.
Zbigniew Król
zbigniew.krol@gazetasredzka.pl