W środę w Bibliotece Publicznej w Środzie wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisywał umowy na dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat średzki otrzyma dofinansowanie na drogę Chwalęcin - Szypłów
Wojewoda podpisywał umowy z samorządowcami z powiatu średzkiego, tureckiego, wrzesińskiego, Ślesina, Perzowa, Kłecka, Pyzdr, Malanowa oraz Śremu. Z powiatu średzkiego umowę podpisywali starosta Ernest Iwańczuk i wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka w obecności członka zarządu Michała Matelskiego i wójta Nowego Miasta Aleksandra Podemskiego. Na symbolicznym czeku widniała kwota dofinansowania w wysokości 3.546.473 zł, ale będzie ona na pewno mniejsza, gdyż powiat niedawno rozstrzygnął korzystnie przetarg. Najtańszą ofertę, na kwotę 5.360.000 zł, złożył Zakład Drogowo - Transportowy Sławomir Begier z Nekli. Z FDS dofinansowanie wyniesie połowę tej kwoty.
- W ramach Funduszu Dróg Samorządowych do Wielkopolski w pierwszym rozdaniu trafi 300 mln zł. A będzie przecież rozdanie drugie, na które już teraz zachęcam, by przygotowywać projekty i składać wnioski - mówił w Środzie wojewoda Zbigniew Hoffmann. - Inwestycje w drogi powiatowe mają podnieść komfort życia mieszkańców, poprawić bezpieczeństwo, a także przyczynić się do rozwoju gospodarczego.
(k)