Trwa 35. edycja akcji „Radosne święta w każdym domu". Od początku OPS jest jej organizatorem. Na początku nie zakładaliśmy, że przetrwa ona tyle edycji.
Pierwsza akcja miała miejsce w grudniu 2000 roku. Po 10 „złotych" latach dla pomocy społecznej nadszedł czas radykalnego ograniczenia środków finansowych pochodzących z budżetu państwa, a przeznaczonych na pomoc dla najuboższych. Coraz więcej zadań przekazywanych było do realizacji przez gminy, które nie posiadając wystarczających środków, starały się zaradzić trudnej sytuacji. Szukano lokalnych sposobów rozwiązania problemów. Dla pomocy społecznej był to bardzo trudny okres.
Zbliżały się święta Bożego Narodzenia 2000 roku. Wśród kadry OPS zrodził się nowatorski pomysł o dziele samopomocowym. Akcja mieszkańcy - mieszkańcom przyjęła nazwę „Radosnych świąt w każdym domu". Plakaty zawierające informację o akcji i apel skierowany do mieszkańców o jej wsparcie, wydrukowane zostały we własnym zakresie i rozwieszone w całym mieście. Wcześniej rozmawialiśmy z dyrektorami szkół średzkich. Były spotkania z młodzieżą szkolną, która chciała zostać wolontariuszami.
Finał pierwszej edycji, czyli przekazanie artykułów spożywczych najbardziej potrzebującym rodzinom w formie paczek świątecznych, miał miejsce w bardzo mroźny, przedświąteczny tydzień grudnia. Miejscem najpierw składowania, potem przygotowywania, aż wreszcie dystrybucji darów był nieistniejący już dziś, udostępniony nieodpłatnie, magazyn PSS „Społem" przy ul. Górki. Kadra OPS pamięta przejmujące zimno nieogrzewanego magazynu, w którym poruszano się po drewnianych paletach, czy rozłożonych kartonach, ale rozgrzewała nas atmosfera przedświąteczna i radość z udanej akcji.
Akcja, przez wszystkie lata jej trwania, posiada niezmienną zasadę. Odbywa się dwa razy w roku, zawsze przed świętami wielkanocnymi i Bożym Narodzeniem. Budujący jest fakt, że akcję wspierają ludzie młodzi - uczniowie, poświęcający swój wolny czas, stojący dopiero u progu dorosłego życia, lecz już dziś poznający jego trudy i solidaryzujący się ze środowiskami dotkniętymi ubóstwem. Liczba wolontariuszy i podmiotów włączających się w akcję ma tendencję wzrostową. Wszystkie akcje kończą się sukcesem, co świadczy o potrzebie ich organizacji i zasadności ich kontynuacji, jak również jest potwierdzeniem, że społeczeństwo lokalne jest wrażliwe na los rodzin będących w niedostatku.