ZANIEMYŚL. Od 1 września gmina Zaniemyśl nie ma wójta. Tymczasem premier po raz trzeci zmienił datę wyborów nowego wójta i zadecydował, że wybory odbędą się dopiero 11 kwietnia
Wybory nowego włodarza miały się odbyć już 22 listopada, ale ze względu na sytuację epidemiczną, zostały przesunięte przez premiera na 20 grudnia. Przed świętami Bożego Narodzenia też się nie odbyły, bo premier zmienił ich datę na 24 stycznia. Jednak w najbliższą niedzielę wyborów też nie będzie i nie będzie ich długo, bo w poniedziałek nową datę premier wyznaczył dopiero na niedzielę 11 kwietnia, czyli tydzień po Wielkanocy.
W październiku wydawało się, że komisarz, który kieruje gminą w czasie braku wójta, został powołany na krótko, bo było to miesiąc przed wyborami, a tymczasem Jan Henryk Sulanowski będzie rządził gminą co najmniej pół roku.
Przypomnijmy, że w sierpniu - po 18 latach kierowania gminą Zaniemyśl - Krzysztof Urbas złożył rezygnację z funkcji wójta. O fotel wójta gminy Zaniemyśl w wyborach, które zostały już po raz trzeci przesunięte, ubiega się troje mieszkańców gminy. Kandydatką komitetu Mieszkańcy Gminy Zaniemyśl jest aktualna przewodnicząca Rady Gminy Justyna Dąbrowska. Kandydatem komitetu Razem dla Gminy Zaniemyśl jest Zbigniew Bydołek. Z kolei kandydatem komitetu Waldemar Taciak jest Waldemar Taciak.
Po raz kolejny przesunięte zostały również dwa terminy z kalendarza wyborczego. Do 6 kwietnia wyborcy mogą składać wnioski o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze gminy. Również do 6 kwietnia można zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych.
krzem