Barwny, radosny i wyjątkowo długi korowód przeszedł w czwartkowe przedpołudnie 21 marca w centrum Środy. Cała społeczność Szkoły Podstawowej numer 3 w Środzie wspólnie z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej i przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Kasztanowy Ogród" obchodziła Światowy Dzień Osób z zespołem Downa
Ten dzień cała grupa postanowiła uczcić przemarszem. Sprzed „Trójki" o godz. 11:00 wyruszył na Stary Rynek barwny korowód. Były kolorowe balony, ozdoby, transparenty a przede wszystkim uśmiechnięte twarze uczestników przemarszu. W tej barwnej grupy były również osoby z zespołem Downa. Na Starym Rynku czekali na nich również z uśmiechami na twarzach średzianie, rodziny z dziećmi z zespołem Downa. To dla nich był ten marsz. Po to, by - jak podkreślają organizatorzy - pokazać, że nie ma dwóch różnych światów, ale jeden - nasz wspólny. Świat, w którym istnieje zrozumienie, wzajemny szacunek i akceptacja.
Na koniec na rynku uczestnicy przemarszu ustawili się w liczbę 21. Bo to, jak przypominali organizatorzy akcji, w 21. parze natura dała im trzeci, dodatkowy chromosom, co spowodowało ich odmienność biologiczną. Dlatego Światowy Dzień Osób z zespołem Downa obchodzony jest 21 marca.
pik