Mieszkaniec Środy Sławomir Bednarek szykuje się do wyprawy rowerowej, podczas której chce promować ideę budowy hospicjum w Środzie. Najciekawsze jest to, że trasę o długości 1,3 tys. km chce pokonać na rowerze Wigry 2 pochodzącym z 1976 roku!
W trasę chce wyruszyć 1 czerwca ze Starego Rynku w Środzie. Potem chce się kierować na północ przez Malbork, Krynicę Morską, Trójmiasto i Hel, przez całe wybrzeże do Świnoujścia i z powrotem do Środy. - Całą trasę chcę przejechać w miesiąc. Średnio w ciągu dnia muszę pokonać 44 km - opowiada Sławomir Bednarek.
Dlaczego za środek komunikacji wybrał popularny wiele lat temu tzw. składak Wigry 2? - Przede wszystkim zależało mi na tym, aby zwrócić uwagę. No, bo jak ktoś jedzie normalnym rowerem sportowym, to czy kogoś zainteresuje? Ja natomiast pojadę małym rowerem wyposażonym w przyczepkę - mówi.
Sławomir Bednarek już od jakiegoś czasu przemierza okolice na rowerze Wigry 2. Niedawno w dwa dni pokonał trasę do Lichenia, był też w Wolsztynie. Ma nawet inny rower specjalnie do treningów.
Sławomir Bednarek pochodzi z gminy Zaniemyśl. Obecnie mieszka w Środzie. Rowerem jeździł od zawsze. Teraz swoją pasję chce zaangażować w wspomaganie idei budowy w Środzie Hospicjum im. Piotra Króla. Jeśli ktoś chciałby wspomóc jego wyprawę, stać się jej patronem, może się zgłosić do niego bezpośrednio poprzez Facebooka.
(k)