SULĘCINEK. Po kilku latach przerwy WOŚP ponownie zagrała w Sulęcinku. Jej organizatorem był sztab Zespołu Szkół w Sulęcinku. Udało się zebrać 15.210 zł
Już od wczesnych godzin rannych można było spotkać wolontariuszy kwestujących w Sulęcinku, Garbach, Murzynowie Leśnym, Murzynówku czy Miąskowie. Podczas imprezy, która odbyła się w Sali Wiejskiej w Sulęcinku, podziwiać można było prezentacje poszczególnych grup przedszkolnych: „Biedronek", „Skrzatów" i „Krasnali" oraz uczniów klas I - III w tańcu i piosence. Równie ciekawie zaprezentował się zespół taneczny Nadwarcianie (w trzech grupach: zabawach podwórkowych, „Kaszubach" i polonezie), grupa flażolecistów (reprezentowana przez uczniów klas czwartych), szkolny zespół wokalny (uczennice klas V szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum) oraz solistka Sara Rybaczewska. Zachwycił spektakl „Roztańczony Kopciuszek" przygotowany przez Klub Aktywności Twórczej (uczniów klas trzecich gimnazjum). Świetnie zaprezentowała się grupa karate - uczniów trenujących na co dzień w sali gimnastycznej w szkole oraz młodzieżowa grupa taneczna. Emocje towarzyszyły godzinnemu koncertowi Piotra Nowaka z zespołem, który debiutował właśnie w Sulęcinku podczas jednego z finałów WOŚP. Jednak szczególne zainteresowanie i emocje towarzyszyły licytacjom, które odbywały się między poszczególnymi prezentacjami. Zlicytowano około sześćdziesiąt różnych zestawów przekazanych przez sponsorów (m.in. źrebię rasy Fiord, rower, kabinę prysznicową, biżuterię, sprzęt AGD, kosmetyki, obrazy) lub pozyskanych ze sztabu głównego WOŚP gadżetów (kubki, zegary, koszulki, torby). Imprezę i licytację prowadził Michał Jankowiak, przy wsparciu Katarzyny Ślebiody-Ochałek. Oczywiście nie obyło się bez Światełka do nieba. Organizatorzy na łamach „Gazety Średzkiej" składają serdeczne podziękowania każdej osobie, która w jakikolwiek sposób zaangażowała się w organizację, przebieg czy licytacje związane z 26. Finałem WOŚP.
(jb, tom)
W Krzykosach też zagrali
KRZYKOSY. WOŚP zagrała w Polsce po raz 26. Zespół Szkół w Krzykosach zagrał 25. raz! Pobito rekord - zebrano ponad 13 tys. zł
W sobotę odbyła się dyskoteka, a właściwie dwie - w Krzykosach i w Sulęcinie, dzięki uprzejmości OSP Sulęcin. Wielkie podziękowanie dla Mikołaja Bajera i Huberta Zaworskiego. Na imprezie bawiło się około 200 młodych ludzi, którzy z Orkiestrą są od wielu lat. Podziękowania dla Piotra Stratyńskiego za ropę do ogrzania sali. Podczas licytacji w Sulęcinie padł rekord - wylicytowano „przedmiot" za 2.200 zł!
W szkole w Krzykosach wszystko było zapięte na ostatni guzik, program pękał w szwach! Początek to orkiestrowe piosenki, które wykonał szkolny chórek, a potem koncert Ani Becela, która zaśpiewała przeboje Anny Jantar. Wspólnie z Edytą Kosmowską przypomniały wielki przebój ABBY. Chwila przerwy i pojawili się uczniowie, którzy przygotowali komiczny pokaz mody. Nad całością czuwała Marysia Biernacik, a wystąpili: Marta Glabus, Zosia Czarnecka, Oliwia Binkowska, Maja Siemieniec, Agnieszka Waszak, Karolina Szymkowiak, Cezary Dziuba, Kacper Pawlak, Michał Pietrzak i Kacper Bogaczyński.
O 18:00 rozpoczęła się licytacja. Licytowano orkiestrowe gadżety oraz zabawne i ciekawe przedmioty podarowane przez przyjaciół Orkiestry. Następnie wystąpiła Anastazja Nowak, która wspiera Orkiestrę od wielu lat. Dalej było trochę zabawy z DJ-ami: Aleksandrem Ostenda i Grzegorzem Wieczorkiem.
Kolejny punkt to niespodzianka - występ uczennic Oliwii Binkowskiej i Patrycji Stępa w hip-hopowym duecie. A potem była nauka hip-hopu. Oliwia także zaśpiewała dwie urocze piosenki w języku angielskim. Bawiono się do 21:30. Na dyskotekę przywiózł młodzież za zupełną darmochę Sylwester Spychała - dobry duch Orkiestry od lat!! Podziękowania koordynator całego przedsięwzięcia Maria Skrzypek kieruje do dyrektor Grażyny Stachowiak i UG w Krzykosach oraz Edyty Kosmowskiej, Joanny Szternel, Sylwii Szymendera, Moniki Kaźmierczak, Anny Becela i Ryszarda Tomczaka oraz Kazimierza Skrzypka. Ponadto pragnie podziękować paniom i panom z obsługi szkoły za życzliwość i okazaną pomoc.
W niedzielę odbyła się kwesta. Zebrano 13.114 zł. I to jest rekord, jak do tej pory.
Na łamach „Gazety Średzkiej" Maria Skrzypek dziękuję wolontariuszom: Marcie Glabus, Nikodemowi Kwaśniewskiemu, Karolinie Szymkowiak, Zofii Kraszkiewicz, Julii Kopaczewskiej, Oliwii Binkowskiej, Cezaremu Dziuba, Hubertowi Zaworskiemu i Mikołajowi Bajerowi oraz wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu Finału WOŚP.
(ms, tom)