KOLNICZKI. Wraz z początkiem tygodnia dzieci i młodzież, po ponad dwóch miesiącach wakacji, rozpoczęły kolejny rok nauki. Jedną ze szkół, w których odbyła się uroczysta inauguracja, był Zespół Szkół w Kolniczkach
Uroczystość rozpoczęła się w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kolniczkach, gdzie odbyła się msza św. także dla uczniów z Boguszyna.
Wydarzenie miało szczególną oprawę, ponieważ wspólnie uczczono minutą ciszy poległych w II wojnie światowej z okazji 80. rocznicy jej wybuchu. Najpierw głos zabrała dyrektor Barbara Łukaszyk, która od tego roku będzie pełniła funkcję wychowawczyni klasy I. Za wspaniałą pracę pani dyrektor otrzymała kwiaty i wielkie brawa. Na scenę zostali goście: zastępca wójta gminy Nowe Miasto, Wiesław Schreiber, sekretarz gminy, Honorata Nawrocka oraz kanclerz Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Milenium, Krzysztof Gawrecki. Nie było to przypadkowe, bowiem kanclerz przywiózł do Kolniczek, z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Medal Komisji Edukacji Narodowej nadany na wniosek rektora uczelni Arturowi Pachali, obejmującemu stanowisko dyrektora szkoły. Odznaczenie zostało wręczone przez władze gminne. Powitano nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i najważniejszych "aktorów" uroczystości, czyli wszystkie dzieci od przedszkola do klasy VIII.
kub