ZANIEMYŚL Nie będzie zakazu wjazdu ciężarówek do Zaniemyśla
Przypomnijmy, że w lutym mieszkańcy Zaniemyśla dyskutowali z wicemarszałkiem Wojciechem Jankowiakiem o przebiegu drogi wojewódzkiej przez Zaniemyśl. Mieszkańcy żądali ograniczenia ruchu ciężarówek na trasie wojewódzkiej Śrem - Środa, która przecina Zaniemyśl, a najlepiej o zakazanie tirom wjazdu do Zaniemyśla.
W czerwcu służby drogowe ustawiły na drodze do Zaniemyśla nowe znaki - właśnie z zakazem wjazdu ciężarówek. Na wjeździe do Zaniemyśla działy się dantejskie sceny, gdy zaskoczeni kierowcy na rogatkach Zaniemyśla próbowali zawrócić, by nie złamać zakazu. Zakazem zaskoczona była policja i władze powiatu. Propozycja zmiany organizacji ruchu została bowiem negatywnie zaopiniowana przez średzką policję i starostwo.
Teraz do gminy Zaniemyśl wpłynęło pismo od wicemarszałka, w której informuje on, że nie ma możliwości wprowadzenie takiego zakazu. Projekt wprowadzenie zakazu na stałe negatywnie oceniły Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Jednym z argumentów przeciwko zakazowi była konieczność przebudowania skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą krajową numer 11 tak by samochody ciężarowe ze Środy mogły skręcać w stronę Kórnika.
krzem