Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka
wicestarosta średzki

Ubiegły rok zakończył się dla mnie sporymi zmianami. Pod koniec roku przejęłam obowiązki wicestarosty średzkiego i zajęliśmy się - wraz z zarządem powiatu - bieżącymi sprawami, które pozwoliły nam zamknąć 2018 rok. Skupiliśmy się nad analizą projektu budżetu na 2019 rok. Był to również czas zapoznania się z jednostkami organizacyjnymi powiatu, także z powiatowymi spółkami - Szpitalem Średzkim Serca Jezusowego oraz Powiatowym Centrum Inwestycji.
W dniu zaakceptowania mojej kandydatury na wicestarostę nastąpiła dla mnie zmiana stanowiska pracy. Była to moja świadoma decyzja. Chciałam służyć społeczeństwu, a tym bardziej, gdy otrzymałam tak duży kredyt zaufania, czyli tak dużą liczbę głosów w wyborach samorządowych. Za wszystkie jeszcze raz serdecznie dziękuję!
Zakończyłam pracę w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie byłam kierownikiem średzkiego biura powiatowego. Rozwiązałam umowę o pracę za porozumieniem stron i rozpoczęłam pracę w starostwie. To duża zmiana. Biuro ARiMR liczyło - razem ze mną - tylko 12 osób.
Teraz współodpowiadam za cały powiat, za liczne jednostki i służby. Jeszcze w minionym roku udało nam się oraz mi osobiście odbyć wiele ciekawych spotkań, dzięki którym mogłam poznać wielu ludzi i wiele problemów powiatu średzkiego. Okazją ku temu były np. liczne spotkania wigilijno - opłatkowe. Było ich sporo, ale to były bardzo przyjemne obowiązki. Zwłaszcza dla mnie jako kobiety. Odebrałam to bardzo pozytywnie. Usłyszałam wiele ciepłych słów i wiele pozytywnych życzeń! Mam nadzieję, że się spełnią i że ten czas spotkań będzie procentował na nowy 2019 rok.
Wszędzie byłam bardzo miło przyjmowana. Czas świąteczny dał również okazję do zawiązania ciepłych relacji. To na pewno dało dobry zastrzyk energii i wiary w tę misję, jaką mamy w pracy społecznej jako radni i jako zarząd powiatu.
Chciałabym jak najlepiej spełnić się w tej nowej roli i jak najwięcej zrobić dla społeczeństwa. Dług zaufania, jakim obdarzyli mnie wyborcy, chciałabym uczciwie spłacić i zrobię wszystko, żeby to zrobić. Jest to dla mnie nowe wyzwanie. Nigdy wcześniej nie udzielałam się tak aktywnie w samorządzie. Nigdy nie byłam radną, więc to wyzwanie jest dla mnie duże, ale patrzę na nowy rok i całą kadencję z optymizmem. Wierzę, że udźwignę te obowiązki i dopiszę na kartach historii powiatu średzkiego swoje pozytywne dokonania.
Korzystając z okazji, chciałabym złożyć wszystkim mieszkańcom powiatu średzkiego życzenia szczęśliwego Nowego Roku oraz wielu sukcesów i spełnienia marzeń w 2019 roku!