W niedzielę minęła 8. rocznica śmierci ks. kan. Tadeusza Piaczyńskiego. Podczas uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Wawrzyńca w Zaniemyślu, ksiądz proboszcz Jacek Leśniewski odsłonił i poświęcił pamiątkową tablicę, będącą wyrazem wdzięczności parafian za wieloletnią posługę duszpasterską ks. kan. T. Piaczyńskiego, proboszcza parafii w Zaniemyślu w latach 1981 - 2006
Pomysłodawcą i koordynatorem prac związanych z powstaniem i zawieszeniem tablicy był Michał Marciniak, były wieloletni ministrant ks. kan. Tadeusza Piaczyńskiego, który zebrał kilkaset podpisów parafian, chcących wyrazić swoją wdzięczność za pracę kapłańską swojego wieloletniego proboszcza.
Zawieszenie tablicy w ósmą rocznicę śmierci było możliwe dzięki przychylności i poparciu dla tej inicjatywy obecnego proboszcza w Zaniemyślu ks. Jacka Leśniewskiego. W pracę nad przygotowaniem tablicy był także zaangażowany parafianin Jerzy Likoński, który z wdzięczności dla ks. kan. T. Piaczyńskiego ofiarował kamień do wykonania tablicy i dokonał jej zawieszenia w kościele.
krzem
Ks. Tadeusz Piaczyński urodził się 27 marca 1934 roku w Krotoszynie. 1 czerwca 1981 roku został proboszczem parafii pw. św. Wawrzyńca w Zaniemyślu. Dbał o upiększanie świątyni, wybudował kaplicę w Lucinach i troszczył się o zaniemyski cmentarz. We wszystkich działaniach z wielkim zaangażowaniem pomagali mu parafianie.
1 czerwca 2006 roku obchodził 25-lecie zarządzania parafią i 48. rocznicę kapłaństwa. Zmarł miesiąc później - 6 lipca. Grób ks. kan. T. Piaczyńskiego znajduje się na cmentarzu parafialnym w Zaniemyślu, obok mogiły ks. Antoniego Rybickiego, budowniczego kościoła parafialnego.