Ewa Kusik
dyrektor Ośrodka Kultury w Środzie

Bieżący sezon kulturalny ma obfitować w różnorodność, z uwzględnieniem oczywiście naszych stałych pozycji. Mam tu na myśli turnieje tańca, przeglądy teatrów dziecięcych, Przedszkolny Przegląd Przedstawień Jasełkowych, działania Akademii Kobiecości, koncerty, prelekcje, spotkania z podróżnikami, wystawy i wernisaże. Pamiętać należy, że Ośrodek Kultury to nie tylko imprezy komercyjne, ale przede wszystkim miejsce, w którym tworzy się kultura. To musi być miejsce, gdzie mieszkańcy dobrze się czują, realizują się, spełniając swoje pasje. Staramy się dobierać ofertę tak, aby mieć dla każdego coś dobrego.
Nasza praca to spełnianie oczekiwań mieszkańców, a więc, jak już wspomniałam, stawiamy na różnorodność. Sezon rozpoczynamy wrześniową wystawą murali w ramach programu „Niepodległa". Już można ją oglądać na placu Ośrodka Kultury. Natomiast 24 września zapraszamy na wernisaż prac naszej pani plastyk Anny Gowarzewskiej, zatytułowany „Układ zamknięty". Miesiąc zamykamy Inauguracją Roku Kulturalnego i koncertem długo wyczekiwanej Anny Wyszkoni.
Październik to miesiąc teatralny. Jesteśmy już długoletnim beneficjentem programu Teatr Polska, w ramach którego możemy gościć na naszej scenie profesjonalne teatry. Będą teatry dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Październik kończymy kolejną edycją ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Amatorskich MELPOMENA. Listopad to miesiąc wspomnień i zadumy. W sobotę 9 listopada zapraszam na koncert Tomasza Stockingera „Już nie zapomnisz mnie".
Jak wiadomo, średzianie kochają kabarety. Tak więc 16 listopada zapraszamy na Kabaret Paranienormalni. Natomiast wieczór andrzejkowy proponujemy spędzić przy piosenkach znakomitej Anny Germann, w wykonaniu Marzeny Kurpisz, wokalistki o anielskim głosie. Grudzień to czas przygotowań do świąt. Po raz kolejny organizujemy Przegląd Przedstawień Jasełkowych, cieszący się ogromnym uznaniem.
Rok kalendarzowy 2020 rozpoczniemy koncertem kolęd Grupy Rodzinnej. Oczywiście, jak co roku, organizujemy WOŚP, a później półkolonie zimowe. Jeżeli chodzi o plany koncertowe w 2020, już niebawem się nimi z Państwem podzielę. Zapraszam również do korzystania z oferty kina, która jest w naszej ocenie bardzo atrakcyjna.
Nasza praca to organizacja wydarzeń, ale również współorganizacja i pomoc innym. Współorganizujemy wiele wydarzeń, pomagamy, jesteśmy tam, gdzie nas potrzebują. W końcu o to chodzi, by sobie pomagać, zachęcać, „uskrzydlać" i tworzyć wspólnotę dla dobra mieszkańców.
Zapraszam do korzystania z naszej oferty. Zależy nam bardzo, by mieli Państwo możliwość korzystania z kultury najwyższych lotów.
(so)