NOWE MIASTO. Podczas tegorocznej zbiórki prowadzonej w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na terenie gminy Nowe Miasto udało się zebrać bardzo pokaźną sumę pieniędzy. W sumie ponad 23 tys. zł
Dzięki zbiórkom ulicznym zebrano razem 16.080 złotych, na co złożyło się 7.690 złotych zebranych przez wolontariuszy z Zespołu Szkół w Nowym Mieście, 2.064 złote - przez wolontariuszy z ZS Chocicza, 1.724 złote - wolontariusze ze szkoły z Klęki, 2.484 złote - wolontariusze z SP Kolniczki i 2116 złotych zebrane przez wolontariuszy z Boguszyna.
Oprócz tego w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się licytacja przekazanych przez darczyńców fantów. Podczas aukcji zebrano blisko 7.300 złotych. Wśród licytowanych rzeczy był m.in. tort, który udało się zlicytować za 2,5 tysiąca złotych. Licytowano także kalendarze, jajka, drzewka ozdobne, materiały biurowe i gospodarcze, polary, koszulki, narzędzia, sesje fotograficzne, miód, poduszki, a także stary nominał 500-złotowy. W sumie zlicytowano 154 przedmioty.
W przerywnikach licytacji wystąpił zespół CISZA.
kub